Designeri » N-Q » Oriental « Grupuri

Fiori d'Ambra Profumum Roma unisex

Fiori d'Ambra Profumum Roma unisex

Fiori d'Ambra de Profumum Roma este un parfum Oriental unisex. Parfumul prezinta ambra, opiu si condimente.

ambra opiu condimente

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fiori d'Ambra by Profumum Roma.

Fiori d'Ambra Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Fiori d'ambra este un parfum de iarna cu o ambra condimentata dar a carei asprime este echilibrata prin compozitia usoara ca un voal, fiind astfel un parfum unisex.
Debutul este scurt dar intens, aducand a tinctura de propolis dar relativ repede aroma calda si usor fructata a ambrei se amesteca cu un fum condimentat, poate tutun(opium?) care ii confera un "zvac" pana la final.
Persista relativ indelungat si este perceput de purtator toata ziua fara sa fie, insa,intens.
Este un parfum usor de purtat. De testat de catre cine doreste sa se familiarizeze cu ambra.

O ambra frumoasa, condimentata, usor masculina, dar foarte bine construita! Este deci un parfum rotund,insa oriental, picant,parca simt si un strop de tabac, desi vad ca nu e listat.Oricum,parfumul este superb,insa mai mult masculin decat feminin. Chiar si asa, imi place! Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumum Roma Fiori d'Ambra fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumum Roma Fiori d'Ambra, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fiori d'Ambra dupa Profumum Roma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fiori d'Ambra de Profumum Roma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Fourreau Noir Keiko Mecheri Attar de Roses Amouage Honour Woman Serge Lutens Chergui Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Rance 1795 Pres de Toi Robert Piguet Alameda Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Reminiscence Tonka Sospiro Perfumes Erba Pura Ramon Monegal Impossible Iris Nobile 1942 Ponte Vecchio W Amouage Beloved Cartier Must de Cartier Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Frederic Malle Lipstick Rose Puredistance Opardu By Kilian Back to Black