Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Rosae Mundi Profumum Roma unisex

Rosae Mundi Profumum Roma unisex

Vreau: 1

Rosae Mundi Profumum Roma unisex Imagini

Rosae Mundi de Profumum Roma este un parfum Chypre Floral unisex. Rosae Mundi a fost lansat in 2012. Parfumul prezinta trandafir, paciuli, cedru si vetiver.

trandafir paciuli cedru vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rosae Mundi by Profumum Roma.

Rosae Mundi Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Rosae Mundi este, pentru mine, absolut intoxicant. Un trandafir foarte salbatic, spinos. Este in totalitate dominat de patchouli si de aceea, eu il vad ca pe un parfum neimblanzit, incapatanat. Pe mine ma obsedeaza mirosul lui. Are o personalitate atat de puternica, incat simt ca daca as incerca sa il port, m-ar subjuga de indata. Este un parfum pe care il iubesc la nebunie, insa cred ca mi-ar fi de ajuns doar 10 ml.

Un trandafir cu paciuli, plus un iz acru, de la vetiver. Asta se simte la inceput. Mai tarziu se rotunjeste, se si indulceste. Este destul de opulent, si e dintr-o bucata, si nu neaparat in cel mai bun sens al cuvantului. Siajul este bun si persistenta la fel. Am sa incerc sa cumpar un decant, sa vad cum ma impac cu el... Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumum Roma Rosae Mundi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumum Roma Rosae Mundi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rosae Mundi dupa Profumum Roma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rosae Mundi de Profumum Roma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Gucci Gucci No 3 Avon Timeless Prince Matchabelli Cachet S.T. Dupont S.T. Dupont pour Femme Germaine Monteil Royal Secret M∙A∙C Dejarose Tallulah Jane Gotham Yves Rocher Diamella Roberto Capucci Filly Brut Parfums Prestige Babe Maison Francis Kurkdjian Elle 25 Courreges Empreinte