Designeri » N-Q » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Sorriso Profumum Roma unisex

Sorriso Profumum Roma unisex

cacao

Sorriso de Profumum Roma este un parfum Floral Fructat Gurmand unisex. Sorriso a fost lansat in 2013. Parfumul prezinta ciocolata amaruie, portocala amaruie, vanilie si lemne exotice.

ciocolata amaruie portocala amaruie vanilie lemne exotice

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sorriso by Profumum Roma.

Sorriso Recenziile parfumurilor

Este un gurmand delicios, ce miroase a ciocolata calda cu ceva aroma de lichior, asa cum spune si Rose, insa ciocolata de aici nu seamanacu cea din Chocolate Greedy al lui Montale, acolo este uscata, cu biscuiti, aici este cremoasa, aromata. Parfumul este moderat de dulce, dar este foarte gurmand si bine facut, are siaj moderat si persistenta buna. Evaluare: 9/10

De cate ori mananc o bucatica de ciocolata am senzatia ca nu ma voi putea opri si mai iau una si inca una…pana nu mai ramane nimic. Dar mai nou am reale sanse sa-mi pazesc silueta inlocuind mancatul cu parfumatul, caci Sorriso cel gurmand tot pe-acolo tinteste, pompandu-ma cu aceleasi endorfine.
Care e secretul lui? Miroase a ciocolata calda si onctuoasa, in care s-a turnat un strop de lichior pentru o tenta mai pacatoasa. E savurata cu 2-3 amaretti aurii si crocanti care imprastie o aroma de migdale prajite. Undeva la o masa vecina sta o doamna extrem de eleganta si rafinata care miroase a parfum fin, ceva clasic. Aromele din fata ta se impletesc cu parfumul ei discret creand un melanj irezistibil. Vanilia fina ce apare mai tarziu vine poate de la buzele tale. Sorriso e un gurmand inteligent, matur, inegalabil.
Un parfum care-ti indulceste sufletul.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumum Roma Sorriso fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumum Roma Sorriso, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sorriso dupa Profumum Roma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sorriso de Profumum Roma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Tom Ford Noir de Noir Guerlain Shalimar Parfum Initial Serge Lutens Fourreau Noir Atelier Cologne Vanille Insensee Juliette Has A Gun Lady Vengeance Bottega Veneta Bottega Veneta Lancome La Vie Est Belle L’Absolu J.F. Schwarzlose Berlin Trance Keiko Mecheri Isles Lointaines Xerjoff Bouquet Ideale Robert Piguet Alameda Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Amouage Lyric Woman Puredistance Opardu Profumum Roma Vanitas Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Memoir Woman Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Penhaligon`s Artemisia