Designeri » N-Q » Pielarie « Grupuri

M Puredistance unisex

M Puredistance unisex

scortisoara
M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini M Puredistance unisex Imagini

M de Puredistance este un parfum Pielarie unisex. M a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Roja Dove. Notele de varf sunt bergamot si lamaie de Amalfi; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir si vanilie; Notele de baza sunt vetiver, paciuli, note lemnoase, laudanum frantuzesc, lichen, garoafa, scortisoara, cuisoare, pielarie si mosc.

bergamot lamaie de Amalfi

iasomie trandafir vanilie

vetiver paciuli note lemnoase laudanum frantuzesc lichen garoafa scortisoara cuisoare pielarie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about M by Puredistance.

Fetish Pour Homme
Shalimar

M Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Oh. My. God. Sir Roja Dove you have stolen my heart!

Sunt in transa de cand am mirosit Puredistance M - este, cred, cel mai grozav parfum cu piele mirosit vreodata! E masculin si nu am sa-l port personal decat atunci cand vreau sa plonjez intr-o lume magica, in rest i-l voi lasa doar sotului meu. Niciodata nota de piele nu mi-a produs o satisfactie olfactiva mai deplina ca cea din M. Parfumul are de toate in el, dar e atat de elegant si fin amestecat incat nu poti pune degetul pe nimic. E foarte rafinat, brazdat de lumina, atins de intuneric si are o densitate placuta - nici prea intens nici prea suav. Nota dominanta de piele pare a avea o nuanta calda de caramel si e supla si moale precum o pereche de manusi fara degete din cele ideale pentru condus... de preferat un Aston Martin, parfumul fiind inspirat de mirosul interiorului acestui automobil de lux.

Desi niciuna din note nu este listata oficial, in mirosul cald al parfumului disting o aroma blanda de buchetel de imortele si un iz fin de tamaie, iar dulceata fina cu care se incheie povestea lui provine posibil de la sarutul pudrat oferit pe obrazul soferului de cea pe care o plimba in lumina crepusculara pe superbul drum The Dark Hedges din Ballymoney. Vis? Realitate?

Un parfum perfect din toate punctele de vedere.

Cezar1988
Cezar1988

Un parfum cu totul extraordinar !!! Elegant si very british. Cam multi cei care spun ca are un miros de curry, dar acest miros de curry nu este altceva decat o nota high-end de piele. Ar fi senzational pe Tom Ford :) pãr pe piept, ingrijit, emancipat, stilat si carismatic. Poate fi purtat zilnic dar numai la costum. Jeans & t-shirt ??? No way !!! Sillage moderat si longevitate de peste 12 ore. Varsta: peste 25 ani. Roja Dove a creat acest parfum ca pe o versiune light a propiului Roja Parfums Fetish Pour Homme. Fetish Pour Homme Summer Edition ar fi fost un nume potrivit. 500€ - 100ml ??? A doua cea mai buna investitie pentru barbatul care apreciaza parfumurile pe baza de piele :) pentru mine doar Xerjoff Homme este peste Puredistance M cand vine vorba de rafinament.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Puredistance M fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Puredistance M, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica M dupa Puredistance. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre M de Puredistance reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Cuir Beluga Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Puredistance Opardu Amouage Memoir Woman J.F. Schwarzlose Berlin Rausch Naomi Goodsir Cuir Velours Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Fracas By Kilian Back to Black Xerjoff Ibitira Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle Musc Ravageur Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Dior Homme Intense Tom Ford Tobacco Vanille Guerlain Shalimar Parfum Initial Comme des Garcons Daphne