Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Ambra di Luna Ramon Monegal unisex

Ambra di Luna Ramon Monegal unisex

Ambra di Luna Ramon Monegal unisex Imagini Ambra di Luna Ramon Monegal unisex Imagini Ambra di Luna Ramon Monegal unisex Imagini Ambra di Luna Ramon Monegal unisex Imagini

Ambra di Luna de Ramon Monegal este un parfum Oriental unisex. Ambra di Luna a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Ramon Monegal. Parfumul prezinta ambra, labdanum, iasomie egipteana, Castoreum, lemn de santal si vanilie.

ambra labdanum iasomie egipteana Castoreum lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambra di Luna by Ramon Monegal.

Ambra di Luna Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Ambra di Luna este un parfum special pentru mine, este primul care mi-a aratat ca ambra poate fi frumoasa si, acum cand il retestez dupa un an si ceva, primul care m-a facut sa iubesc notele animalice. Castoreumul este intens la inceputul parfumului si ramane o nota importanta pana la final dar nu-mi displace cum il simt aici. Alaturi de ambra calda, adauga foarte multa senzualitate parfumului iar iasomia care razbate cu greu ii intareste la randul ei feminitatea. Este potrivit de dulce si are o consistenta cremos- pudrata. Notele animalice indulcite de ambra ii dau un aer vintage fara sa fie demodat si iti ofera ocazia sa te bucuri de parfumurile bunicii intr-un context modern.
Este un parfum elegant, potrivit pentru zilele si serile reci de toamna -iarna. Are siaj moderat, chiar mare la inceput, si longevitate decenta. Desi e descris ca unisex mie mi se pare feminin, chiar foarte feminin dar poate se aseaza bine si pe un barbat.
Il consider un parfum frumos si, datorita “vintage-ului actualizat”, destul de inventiv. Imi place si l-as purta uneori.
Si acum de-abia astept sa retestez si celelalte parfumuri Ramon Monegal.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ramon Monegal Ambra di Luna fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ramon Monegal Ambra di Luna, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambra di Luna dupa Ramon Monegal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambra di Luna de Ramon Monegal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Abinoam Desejo Antonio Banderas Spirit for Men Rochas Byzantine Todd Oldham Todd Oldham Serge Lutens Serge Noire Creed Vanisia Tonino Lamborghini Mitico biehl parfumkunstwerke eo01 Xerjoff Shingl Tesori d`Oriente Mirra Mazzolari Ambra Giorgio Armani Armani Privé Ambre Orient