Designeri » R S » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Impossible Iris Ramon Monegal unisex

Impossible Iris Ramon Monegal unisex

Impossible Iris Ramon Monegal unisex Imagini Impossible Iris Ramon Monegal unisex Imagini Impossible Iris Ramon Monegal unisex Imagini Impossible Iris Ramon Monegal unisex Imagini

Impossible Iris de Ramon Monegal este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Impossible Iris a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Ramon Monegal. Parfumul prezinta stanjenel, mimoza, zmeura, ylang-ylang, iasomie si cedru de Virginia.

stanjenel mimoza zmeura ylang-ylang iasomie cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Impossible Iris by Ramon Monegal.

Impossible Iris Recenziile parfumurilor

Este mai mult un parfum despre mimoza, decat unul despre iris. Pe pielea mea, mimoza si nota de ylang-ylang se evidentiaza cel mai tare, si ele sunt doar pudrate usor de iris. Parfumul imi pare si mie destul de rece, insa are si ceva dulceata si o usoara asprime. Este deci un floral-ierbos-lemnos-aromatic, frumos, dar nu ravasitor, nu ceva ce sa-mi ramana in memorie. Am mai intalnit in segmentul nisei parfumuri asemanatoare si le-am catalogat ca: "meah...".
Este potrivit pentru primavara, are siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

Addict
Addict

Am căutat în cutia cu minuni (cu mostre,adică) și am dat și peste el.Mi-era dor de un parfum cu iris,așa că l-am adulmecat îndelung.
Este un FLORAL-cel mult lemnos,nota lemnoasă de cedru fiind extrem de vagă,aproape insesizabilă.Mai degrabă îl vad ca pe un floral-ierbos.
Este diferit de floralele cu care sunt obișnuită,deoarece nu are pic de dulceață,notele principale fiind irisul si mimoza.

Deschiderea parfumului este cel puțin ciudată,pentru un minut-două : aduce,pe departe,a corpi cetonici.Cred că irisul este "de vină".Ulterior el devine ușor pudrat și apropiat de mirosul natural.
Mimoza-nu știu cum miroase această floare,n-am văzut-o niciodată,dar am avut mai demult un parfum de la Yves Rocher: "Pur Desir de Mimosa"-care era centrat pe această notă(îl mai am și acum,în varianta solidă).
Mimoza din acest parfum este aceeași cu cea din "Impossible Iris".
Mai ascunsă,dar totuși prezentă,este nota de ylang-ylang,care pudrează și ea acest parfum,fără a-i depăși "limita admisă".
Zmeura si iasomia nu există,iar cedrul...trebuie să mi-l imaginez.
Este un parfum elegant,pentru ocazii mai speciale și nu îl văd purtat de oricine,mai ales de persoanele cărora le plac parfumurile calde,solare...sau parfumurile dulci,vanilate.
"Impossible Iris" este un parfum distant,oarecum rece ; ca stare (nu și ca note!) îmi aduce aminte de "Soir de Lune".

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ramon Monegal Impossible Iris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ramon Monegal Impossible Iris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Impossible Iris dupa Ramon Monegal. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Impossible Iris de Ramon Monegal reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Juliette Has A Gun Lady Vengeance Bottega Veneta Bottega Veneta Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Keiko Mecheri Attar de Roses Chanel Coco Eau de Parfum Prada Infusion d'Iris Lubin Black Jade Serge Lutens Datura Noir Houbigant Quelques Fleurs Royale Amouage Amouage Lyric Woman Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Diptyque Do Son Amouage Memoir Woman Amouage Dia pour Femme Bois 1920 Vento nel Vento Serge Lutens Chergui Juliette Has A Gun Citizen Queen By Kilian Beyond Love