Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Avant le Jour Rance 1795 de dama

Avant le Jour Rance 1795 de dama

Avant le Jour Rance 1795 de dama Imagini Avant le Jour Rance 1795 de dama Imagini

Avant le Jour de Rance 1795 este un parfum Oriental Floral de dama. Avant le Jour a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt mandarina, menta si violeta; notele de mijloc sunt iasomie, lemn de guaiac, stanjenel, cedru si samburi de rodie; Notele de baza sunt vanilie de Bourbon, rasina benzoica, ambra si olibanum.

mandarina menta violeta

iasomie lemn de guaiac stanjenel cedru samburi de rodie

vanilie de Bourbon rasina benzoica ambra olibanum

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Avant le Jour by Rance 1795.

Fatal Charme
Jil

Avant le Jour Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Avant le Jour este ca o ispita fina, delicioasa si cremoasa, o spuma aerata de pudra si dulceata mixata perfect cu efervescenta citricelor.
Nu este un gurmand, il vad vaporos si candid ca o rochie ivoire de satin, insa cu o latura pronuntata de senzualitate si seductie.
Inceputul este dulce acidulat, de la citrice, cu nuante proaspete si mentolate apoi pe parcurs se indulceste destul de tare, creand un amestec pudrat-vanilat cu arome fine de ciocolata alba si spuma de vanilie.
Este calm, confortabil si ultra-feminin, creaza o aura de liniste si delicatete in jurul tau si iti da sentimentul de pace si candoare!!!
Siaj mediu spre mare, persistenta foarte buna ( peste 6 ore).

Rose_selavie
Rose_selavie

Foarte curios acest Avant le Jour. Mirosul lui, de un calm incomensurabil reuseste sa ma puna pe jar. Astrele imi indica o intelegere perfecta intre noi, dar pasiunea inca nu a izbucnit. Poate ar trebui sa mai perseverez fiindca spre baza lucrurile se imbunatatesc radical. Teoretic ar trebui sa cad in fascinatie de la bun inceput deoarece imbina inca din start o serie de elemente care se numara printre favoritele mele, cum ar fi irisul pudrat, violeta si vanilia, insa ceva le anuleaza apoi imediat efectul, il reduce si clatina echilibrul armonios al celor trei note, anume un ton racoros, cam ascutit si acrisor care se infiltreaza in scurt timp in compozitie. Presupun ca intentia parfumierului a fost de a crea un miros dulce-pudrat mai usor de purtat si atunci s-a decis sa introduca o boare fructat-apoasa pentru a-l balansa, dar n-as spune ca e foarte izbutita combinatia. Pastrand intentia, poate mergea mai bine un firicel de tamaie clasica si renuntat total la menta si fructe, ar fi iesit un pudrat racoros, matur, misterios. Ca idee Avant le Jour imi seamana cu Pentachords White de la Tauer, acela oferind in prim-plan tot un iris cremos (daca ar exista Nutella alba asa cred ca ar mirosi), insa cu o compozitie minimalista, liniara si directa. Spre final Avant le Jour se desparte din fericire de riscantele accente intepator-fructate si ma lasa sa-i descopar frumusetea. Baza e suava si dulce, ca o frisca de casa presarata cu o pudra fina de alune (tot irisul in faza lui cremoasa da un miros ca de alune de padure coapte).
Pentru asta merita intr-adevar asteptat.

Un pudrat frumos si bine construit, unde o violeta indulcita cu vanilie, se impleteste frumos cu un iris suav si mandarine, pe o baza calda ambrata si usor rasinoasa. Parfumul face parte din categoria celor introvertite, fiind unul elegant, cremos, dar care nu "striga", avand un siaj moderat si un caracter bland. Persistenta este buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Avant le Jour fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Avant le Jour, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Avant le Jour dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Avant le Jour de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Amouage The Library Collection Opus III Amouage Dia pour Femme Guerlain L'Heure Bleue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain Nahema Chanel Allure Sensuelle Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Amouage Ubar Molinard Habanita Eau de Parfum Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Amouage Memoir Woman Boucheron Boucheron Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Fracas Amouage Fate for Women Guerlain Shalimar Parfum Initial Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Baghari 2006 Guerlain My Insolence