Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Eugenie Rance 1795 de dama

Eugenie Rance 1795 de dama

Eugenie Rance 1795 de dama Imagini Eugenie Rance 1795 de dama Imagini

Eugenie de Rance 1795 este un parfum Floral Fructat de dama. Eugenie a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Jeanne Sandra Rance. Notele de varf sunt ylang-ylang, bergamot, mandarina, lacramioare, coacaze negre, maracuia, pepene si flori albe; notele de mijloc sunt iasomie, neroli, trandafir, piersica, magnolie si frunza de violeta; Notele de baza sunt vetiver, stanjenel, lemn de santal, lichen, ambra si vanilie.

ylang-ylang bergamot mandarina lacramioare coacaze negre maracuia pepene flori albe

iasomie neroli trandafir piersica magnolie frunza de violeta

vetiver stanjenel lemn de santal lichen ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eugenie by Rance 1795.

Eugenie Recenziile parfumurilor

Un parfum mai mult fructat decat floral, insa fara a fi zemos. Este usor dulce, dar si usor banal, parca nu ar fi nisa. Se simte bine mandarina si pepenele galben; In notele de mijloc apare si o iasomie timida, insa este total anihilata de o nota de piersica. In baza, fructele se domolesc, iar un strop de iris ii da o usoara alura pudrata si mai putin dulce. Parfumul devine apoi usor ambrat si vanilat. Din punctul meu de vedere, este destul de banal. Siaj si persistenta medii.
Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Eugenie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Eugenie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eugenie dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eugenie de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boucheron Jaipur Carolina Herrera 212 Splash for Women Vera Wang Flower Princess Ineke Chemical Bonding CnR Create Sagittarius Regency Cosmetics Sassique Girard New York Nights So...? So...? Eternal Mirato Malizia Bon Bons Primobacio Kylie Minogue Pink Sparkle Kristel Saint Martin Orientalia Vera Wang Preppy Princess