Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Helene Rance 1795 de dama

Helene Rance 1795 de dama

Avut: 2 Vreau: 1

Helene Rance 1795 de dama Imagini Helene Rance 1795 de dama Imagini

Helene de Rance 1795 este un parfum Floral Fructat de dama. Helene a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Giovanni Rancé. Notele de varf sunt neroli, cardamom, ylang-ylang si scortisoara; notele de mijloc sunt floare de portocal, iasomie Sambac, trandafir si boabe de tonka; Notele de baza sunt lemn de santal, stanjenel, mosc, heliotrop si rasina benzoica.

neroli cardamom ylang-ylang scortisoara

floare de portocal iasomie Sambac trandafir boabe de tonka

lemn de santal stanjenel mosc heliotrop rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Helene by Rance 1795.

Helene Recenziile parfumurilor

Din punctul meu de vedere, acesta parfum este un oriental-floral, unde flori precum iasomie, heliotrop, sunt amestecate cu scortisoara, tonka, rasini, rezultand un miros bland, rotund, fara stridente, usor dulce, insa nu foarte inventiv...
Siajul si persistenta sunt moderate. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Helene fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Helene, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Helene dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Helene de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent In Love Again Edition Fleur De La Passion Jil Sander Sport for Women Sweet Years Funny Days Entre Filles Saison 2 Fresh Strawberry Flowers Jeanne Arthes Romantic Tonino Lamborghini Overall Chantal Thomass Et Plus Si Affinites Lili Bermuda Petals So...? So...? Superstar Police Police Passion Marc de la Morandiere Thiara