Designeri » R S » Floral « Grupuri

Pauline Rance 1795 de dama

Pauline Rance 1795 de dama

Pauline Rance 1795 de dama Imagini

Pauline de Rance 1795 este un parfum Floral de dama. Pauline a fost lansat in 2011. Notele de varf sunt portocala, floare de bumbac si ylang-ylang; notele de mijloc sunt paciuli, trandafir si violeta; Notele de baza sunt cedru de Virginia, rasina benzoica si boabe de tonka.

portocala floare de bumbac ylang-ylang

paciuli trandafir violeta

cedru de Virginia rasina benzoica boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pauline by Rance 1795.

Love in Black

Pauline Recenziile parfumurilor

Acest parfum imi miroase a trandafir duuuulce si violete pufoase. Este pudrat, insa dulce, floral-fructat, foarte fain realizat, ca pentru zane! Este un parfum tineresc si extrem de feminin, potrivit pentru primavara. Are siaj si persistenta moderate. Il ador! Daca are cineva sa-mi vanda/schimbe un decant, m-ar face foaaaarte fericita!! :) Nota mea: 9/10

Adelinasworld
Adelinasworld

Pauline m-a cucerit de la primul "puf". De ce? Pentru ca este un parfum exuberant si deosebit. Abordeaza tema mea preferata: trandafir + violeta, insa are o multime de alte calitati.
La fel ca Maria, simt o nota de cirese coapte, nota care imbratiseaza cu patima trandafirul si violeta dand un aer jucaus parfumului. Compozitia devine usor pudrata pe parcurs, insa patreaza aerul fructat si vesel. Mi se pare ca acest parfum are mai multe laturi, parca ma provoaca sa descopar mereu ceva nou la el. Notele nu mi se arata de fiecare data in aceeasi ordine sau cu aceeasi intensitate.
Citind despre Pauline Bonaparte, cea care a fost muza acestui parfum, pot spune ca "Pauline" surprinde foarte bine acea latura hedonista a femeilor, latura pe care o avem fiecare, dar nu avem mereu curajul sa ii dam frau liber.
"Pauline" e pentru femeia care stie sa fie si copil, si seducatoare, si rece, si joviala, fara ca aceste atuuri sa se anuleze reciproc. E pentru femeia care, cateodata, are curajul sa isi dea jos masca serioasa si sa se bucure cu patima de toate placerile vietii. Asa cum spunea si Pauline Bonaparte: "Nu mi-e frica sa mor, sunt inca frumoasa".

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Pauline fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Pauline, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pauline dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pauline de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Terry de Gunzburg Ombre Mercure Annick Goutal Un Matin d`Orage Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Lorenzo Villoresi Teint de Neige Puredistance Opardu Guerlain Cruel Gardenia Penhaligon`s Violetta Puredistance Antonia Guerlain Apres l'Ondee Guerlain Vol de Nuit Puredistance White Frederic Malle En Passant Serge Lutens Clair de Musc Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Guerlain Mon Precieux Nectar Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Amouage Dia pour Femme Serge Lutens Nuit de Cellophane