Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Pres de Toi Rance 1795 de dama

Pres de Toi Rance 1795 de dama

Pres de Toi Rance 1795 de dama Imagini Pres de Toi Rance 1795 de dama Imagini Pres de Toi Rance 1795 de dama Imagini

Pres de Toi de Rance 1795 este un parfum Oriental Floral de dama. Pres de Toi a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Jeanne Sandra Rance. Notele de varf sunt floare de portocal african, bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir si magnolie; Notele de baza sunt paciuli, balsam Tolu, vanilie si Lemn de Agar(Oud).

floare de portocal african bergamot mandarina

iasomie trandafir magnolie

paciuli balsam Tolu vanilie Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pres de Toi by Rance 1795.

Daim Blond
Euphoria

Pres de Toi Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Sa povestesti de un parfum ca PRES DE TOI nu e chiar la indemana intrucat parerea ca e o capodopera e deja axioma. Cu atat mai mult sa zici ceva de rau, pentru ca ai aparea ca o ciudata care gaseste defecte Capelei Sixtine. Noroc ca aici nu e cazul.
Relatia mea cu paciuli e una dificila, cu frisoane la propriu , motiv pentru care nu pot sa imi apropii atatea parfumuri celebre . Cu toate astea, paciuli din PRES DE TOI e atat de bine blenduit cu celelalte note incat am doar senzatia unui medicament amar luat intr-o lingurita cu dulceata de trandafir .
Trecand peste acest hop personal, parfumul imi ofera privelistea unui joc cu pase de geniu incat la sfarsitul meciului ( care dureaza mult si e din ce in ce mai frumos si captivant) stau si ma intreb cine a fost servantul perfect care i-a dat aura de parfum de liga mare: oud-ul sau paciuli?
E un parfum despre care spun ca orice femeie ar trebui sa aiba dreptul daca nu sa-l aiba, macar sa-l incerce.

Parfumul este destul de dens, dulceag, insa balsamic, rotund, intr-adevar cu iz oriental si prea putin floral, cu note aproape delicioase de cacao, vanilie, balsam Tolu, plus un strop de paciuli.
Deschiderea parfumului este dulce si usor citrica, insa imediat se rotunjeste, devine catifelat, gurmand, fara stridente.
Este un parfum destul de frumos, pentru sezoanele reci, cu siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

Près de Toi m-a cucerit din prima clipa. Uneori se intampla atat de repede, realizezi spontan ca ai descoperit un parfum de exceptie si n-ai liniste pana nu-l ai.
Il indragesc pentru faptul ca, printre altele (abunda de senzualitate ;)), reda intr-o maniera deosebita doua note speciale care in alte parfumuri pe mine sunt o catastrofa: oud si paciuli. Datorita lui mai am speranta ca dosarul nu e inchis cu ele. Près de Toi are o scurta introducere fresh de la neroli si mandarina asupra careia nu insista, parfumul cotind apoi spre adancimile misterioase ale notelor balsamice. Are voce dulce si mieroasa, te ademeneste. Trandafirul se contureaza discret, nefiind un personaj principal insa functioneaza ca liant pentru notele terestre de paciuli, balsam Tolu si oud, dandu-le un accent floral foarte feminin si placut. Paciuli din el nu e aspru, iar oudul nu e medicinal, asta e ideea. E un parfum tare, insa departe de a fi apasator. Totusi cred ca ar conveni acelora obisnuite deja cu arome mai intense, nu ape lesinate. Se mentine mult pe piele avand si siaj intens, iar dupa vreo 2-3 ore devine foarte omogen, cremos, cu accente ca de cacao dulce. Ravasitor de frumos, lumea vrea sa se apropie cat mai mult de tine, dupa cum spune si numele de altfel :). O promisiune indeplinita!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Pres de Toi fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Pres de Toi, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pres de Toi dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pres de Toi de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Rance 1795 Josephine The Different Company Sublime Balkiss Juliette Has A Gun Lady Vengeance Frederic Malle Lipstick Rose Amouage Amouage Lyric Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle En Passant Robert Piguet Alameda Panouge Isabey La Route d'Emeraude Amouage Memoir Woman By Kilian Back to Black Bottega Veneta Bottega Veneta Nobile 1942 Ponte Vecchio W Serge Lutens Fourreau Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Panouge Isabey Gardenia Puredistance Opardu