Designeri » R S » Floral « Grupuri

Rose de Rose Rance 1795 de dama

Rose de Rose Rance 1795 de dama

Rose de Rose Rance 1795 de dama Imagini Rose de Rose Rance 1795 de dama Imagini Rose de Rose Rance 1795 de dama Imagini

Rose de Rose de Rance 1795 este un parfum Floral de dama. Rose de Rose a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Jeanne Sandra Rance. Nota de varf este trandafir; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang si tuberoza; Notele de baza sunt lemn de santal si vanilie.

iasomie ylang-ylang tuberoza

lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose de Rose by Rance 1795.

Teint de Neige
Ardent

Rose de Rose Recenziile parfumurilor

Atentie! Daca nu iubesti trandafirii si parfumurile pudrate ar fi poate mai bine sa faci un ocol maaaare in jurul lui Rose de Rose. Nu, nu doar atat, mai mult... inca putin…gata, cred ca de la zece metri devine inofensiv. Eu in schimb voi ramane un timp aici cu nasul lipit de el, ba chiar m-as ascunde in faldurile petalelor lui catifelate si nu m-ar mai interesa nimic altceva. Chiar si numele spune ca mi-e destinat...

E un parfum divin, dar repet, in acelasi timp sunt constienta de cat de execrabil poate parea daca nu-ti plac trandafirii, pentru ca in proportie de 90% aici e vorba numai despre aceasta floare si e atat de opulent, intinzandu-se cu fala pe un radius imens incat doboara oricare alt parfum care-i sta in cale. Trebuie dozat cu mare grija, nu-i de gluma cu el :)).

Trandafirul e prezentat aici sub toate aspectele, ceea ce nu gasesti chiar oriunde (doar la Andy Tauer, dar acolo e preparat sub alta forma). Iasomia, santalul si moscul pe care nasul meu cere sa-l adaug desi nu apare listat, descriu cate o alta fateta a trandafirului majestuos, dar neegalandu-l in niciun moment.

Deci avem asa: un parfum linear, fara curbe periculoase si transformari radicale cu un trandafir dominant. Roz si cu coroana bogata simetrica larg inflorita.

Pe dedesubt se itesc mici tonuri care-i subliniaza caracterul. O picatura de extract de iasomie ii confera mai multa luminozitate, vanilia ii indulceste discret conturul, iar pe fundal percep ceva extrem de pudrat si intens care cred ca se datoreaza santalului si moscului.

Mirosit aproape de piele pare un pic sapunos, iar cu cat departez nasul am senzatia ca tocmai mi-am parfumat corpul cu o pudra de trandafiri de lux.

E foarte intens si dominant, pentru mine e un regal olfactiv. Imagineaza-ti un flanker cu trandafiri a lui Teint de Neige, cam asa e Rose de Rose.

Cele doua seamana atat de bine incat in secret eu il numesc Rose de Neige :)).

Oh! Este un trandafir pudrat, suav, extraordinar! Parfumul aduce bine cu Teint de Neige, mai ales la inceput, insa nu este CHIAR atat de pudrat (unii ar zice atat de imbacsit de pudra). Pe langa trandafir simt bine santalul si vanilia. Iasomie nu simt, poate doar un strop de tuberoza. Nu este nici gretos de dulce, nici prea pudrat, nici acrisor, ci...perfect! Siaj si persistenta moderate. Este un parfum pentru zane! Nota mea: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Rose de Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Rose de Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose de Rose dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose de Rose de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Carnal Flower Lorenzo Villoresi Teint de Neige Puredistance Opardu Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Penhaligon`s Violetta Amouage Memoir Woman Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Guerlain Mon Precieux Nectar Bottega Veneta Bottega Veneta Terry de Gunzburg Ombre Mercure Serge Lutens Nuit de Cellophane A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Robert Piguet Alameda Guerlain French Kiss Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Xerjoff Ibitira Amouage Dia pour Femme Juliette Has A Gun Lady Vengeance