Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Rouge Rance 1795 de dama

Rouge Rance 1795 de dama

Rouge Rance 1795 de dama Imagini

Rouge de Rance 1795 este un parfum Oriental Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Jeanne Sandra Rance. Notele de varf sunt mandarina, lacramioare si narcisa; notele de mijloc sunt orhidee, frezie, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt stanjenel, ambra, paciuli si vanilie de Bourbon.

mandarina lacramioare narcisa

orhidee frezie iasomie trandafir

stanjenel ambra paciuli vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rouge by Rance 1795.

Zen

Rouge Recenziile parfumurilor

Este un parfum destul de dulce, pe care eu il simt la inceput floral fructat, fiindca simt fructe rosii, mandarine, ce acompaniaza flori precum trandafir, iasomie, orchidee. Mai tarziu, parfumul se inaspreste brusc, vine o doza foarte mare de paciuli, dar se si mai indulceste, de la ambra si vanilie.
Imi pare ca acest parfum este destul de comun ca miros, am regasit creatii mainstream asemanatoare, in plus, nu are rafinament, este prea aspru, parca nefinisat...
are siaj si persistenta bune, insa nu imi place. ota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Rouge fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Rouge, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rouge dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rouge de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Givenchy Organza Indian Jasmin Nikos Sculpture Victoria`s Secret Dream Angels Heavenly Alexander McQueen Kingdom Limited Edition 2004 Bob Mackie Mackie Naomi Campbell Cat Deluxe With Kisses Ted Lapidus TL Pour Elle Bruno Acampora Iranzol Art of Scent - Swiss Perfumes Bergduft Alpine Rose Avon Far Away Dreams Tesori d`Oriente Fiore del Dragone Lee Cooper Originals Ladies