Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Rue Rance Eau De La Couronne Rance 1795 de dama

Rue Rance Eau De La Couronne Rance 1795 de dama

Rue Rance Eau De La Couronne de Rance 1795 este un parfum Oriental Floral de dama. Rue Rance Eau De La Couronne a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jeanne Sandra Rance. Notele de varf sunt portocala sangerie, pepene, coacaze negre si violeta; notele de mijloc sunt iasomie, gardenie, frezie si mar Granny Smith; Notele de baza sunt stanjenel, lemn de mahon, ambra si mosc.

portocala sangerie pepene coacaze negre violeta

iasomie gardenie frezie mar Granny Smith

stanjenel lemn de mahon ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rue Rance Eau De La Couronne by Rance 1795.

Rue Rance Eau De La Couronne Recenziile parfumurilor

Mi-a ajuns azi parfumelul si m-am gandit sa va povestesc putin cum e. Imediat dupa aplicare simt un amestec frumusel de note proaspete, amintind de genul acela de melanj indefinit din tot soiul de arome citrice. Debutul mi-a amintit de parfumul Versence de la Versace, acela in sticla verzuie. Cele doua merg o vreme impreuna pe acelasi drum, proaspete si vesele. Dar Versence apoi decide sa bata pasul pe loc si se opreste in lumea lui citrica, in vreme ce Eau de Courrone incepe sa culeaga flori de pe marginea drumului si isi face cu ele o coronita. A gasit gardenii, violete si a smuls si un iris pipernicit. Putin mai tarziu ii apar in cale si niste frezii atat de piperate ca incepe sa stranute. Coronita nu e mare si nici grea, are putine flori legate usor stangaci cu multe frunzulite verzi si crengute. La urechi ii atarna cercei de coacaze. Se indreapta in pasi de dans spre o petrecere campeneasca, iar flautul fermecat al lui Versense inca mai rasuna de undeva din vale.
Eau de Courrone nu pare un parfum regesc cum te-ai astepta de la o casa care acum mai bine de 200 de ani compunea esente pentru Napoleon, nu are note opulente si nici diamante extravagante in coroana. Cred ca e o copila din flori a imparatului, nevoita sa-si duca zilele departe de palat undeva la tara, dar oricum ii curge sange nobil in vene si va lasa pretutineni o impresie buna, pentru ca stie instinctiv sa faca asta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Rue Rance Eau De La Couronne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Rue Rance Eau De La Couronne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rue Rance Eau De La Couronne dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rue Rance Eau De La Couronne de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Calvin Klein Euphoria Blossom Guy Laroche J'ai Osé Comptoir Sud Pacifique Harmonie Creole Jean Paul Gaultier Classique Bien Roulee The Body Shop Neroli Jasmin Les Nereides Fleur Poudree de Musc Aubusson Perle d`Aubusson Paul Sebastian Design Naomi Campbell Cat Deluxe With Kisses Amouage Ubar Juicy Couture Couture Couture JoAnne Bassett Contessa