Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Sur Mon Coeur Rance 1795 de dama

Sur Mon Coeur Rance 1795 de dama

Vreau: 1

tuberoza
Sur Mon Coeur Rance 1795 de dama Imagini Sur Mon Coeur Rance 1795 de dama Imagini

Sur Mon Coeur de Rance 1795 este un parfum Oriental Floral de dama. Sur Mon Coeur a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt floare de portocal, trandafir de Grasse si ylang-ylang; notele de mijloc sunt iasomie Sambac, tuberoza, rabarbar si piper roz; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie de Bourbon, rasina benzoica si ambra.

floare de portocal trandafir de Grasse ylang-ylang

iasomie Sambac tuberoza rabarbar piper roz

boabe de tonka vanilie de Bourbon rasina benzoica ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Sur Mon Coeur by Rance 1795.

Very Irresistible Givenchy Edition Croisiere

Sur Mon Coeur Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Parfumul incepe cu o explozie de note citrice incantatoare apoi continua cu o un miros fin de flori albe dulci si cu rubarbara care ii pastreaza nota de fresh de la inceput. Se termina cu o vanilie aromata cu flori si fructe.
Desi e jucaus si optimist, parfumul este oarecum dens in primele 2 ore, cred ca merge in zilele racoroase de vara dar si iarna cand ne e dor de vara.
Mie imi place foarte mult. L-as cumpara daca n-as avea Very Irresistible Croisiere care imi da aceeasi senzatie.
Persista cel putin 4 ore, mai mult nu l-am purtat. Siajul e mediu.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rance 1795 Sur Mon Coeur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rance 1795 Sur Mon Coeur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Sur Mon Coeur dupa Rance 1795. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Sur Mon Coeur de Rance 1795 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Elizabeth Arden Red Door Joop! Muse Jean Paul Gaultier Classique Summer Fragrance 2008 Escentric Molecules Escentric 02 Givenchy Harvest 2008: Ange ou Demon Jasmin Sambac Alyssa Ashley Fizzy Kat Von D Sinner Gale Hayman Sunset Boulevard Shiseido Zen Concentrated The Party The Garden Party Wistaria Morris Luna Dorin Un Air d’Arabie Rose of Taif