Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Khaltat Al Oudh Rasasi unisex

Khaltat Al Oudh Rasasi unisex

oud

Khaltat Al Oudh de Rasasi este un parfum Oriental unisex. Notele de varf sunt trandafir si Lemn de Agar(Oud); notele de mijloc sunt ambra si note lemnoase; Notele de baza sunt lemn de santal si mosc.

trandafir Lemn de Agar(Oud)

ambra note lemnoase

lemn de santal mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Khaltat Al Oudh by Rasasi.

Al Sharquiah

Khaltat Al Oudh Recenziile parfumurilor

annamari

Revin. In caz ca se aplica pe portiuni de piele care urmeaza a fi acoperite cu haine: pe piept, sub brat etc., linistit se pot folosi chiar 4-5-6 pufuri, mai ales iarna.

annamari

La pretul pe care o are, l-am cumparat fara sa-l testez, pt. ca imi plac parfumurile orientale, imi place oud-ul, trandafirul, ambra.
A fost o intalnire interesanta... Primele minute bune (40-50) mi s-a parut mult prea intens, mult prea comun, chiar dur/insistent. Un miros atat de... intens, langa care nu poti manca (de ex.), pentru ca ori nu simti gusturile, ori iti piere pofta de mancare. Ar fi bun si la cura de slabire, daca nu s-ar schimba...
Dar dupa ce se aseaza un pic, apare pe un pat crem/pudra o petala de trandafir, o picatura de ambra si oud, o aschie de lemn pretios si o briza de mosc.
Toate astea, daca folosesc numai doua pufuri. Mai mult de atat ar trebui chiar interzis :)
La acest pret scazut probabil toate aromele sunt sintetice, dar mie imi place farte mult. Nu-l vad insa pe un barbat, si probabil nici pe femei tinere. Poate dupa 30-35 de ani.

Khaltat Al Oudh by Rasasi 3.50 out of 5 based on 4 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rasasi Khaltat Al Oudh fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rasasi Khaltat Al Oudh, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Khaltat Al Oudh dupa Rasasi. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Khaltat Al Oudh de Rasasi reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Celine Celine Oriental Summer Avon Imari Seduction L`Artisan Parfumeur L'Eau d'Ambre Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Coty Raw Vanilla Oriflame Nomadic Him Parfum d`Empire Wazamba Ajmal Mawsouf Christian Dior Ambre Nuit Yosh Omniscent 0.96 Des Filles a la Vanille Patchouli Princesse Hippie Six Scents Six Scents Series Three 4 Rad Hourani: Ascent