Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Essence by Reminiscence Reminiscence de dama

Essence by Reminiscence Reminiscence de dama

fin condimentat
Essence by Reminiscence Reminiscence de dama Imagini Essence by Reminiscence Reminiscence de dama Imagini Essence by Reminiscence Reminiscence de dama Imagini

Essence by Reminiscence de Reminiscence este un parfum Oriental Lemnos de dama. Essence by Reminiscence a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt bergamot, anason stelat, ardei si galbenele; notele de mijloc sunt iasomie, nucsoara si note florale; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, lemn de santal, paciuli, cedru de Virginia, vanilie si pin.

bergamot anason stelat ardei galbenele

iasomie nucsoara note florale

laudanum frantuzesc lemn de santal paciuli cedru de Virginia vanilie pin

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Essence by Reminiscence by Reminiscence.

Cara

Essence by Reminiscence Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

Îmi place tot e conţine, e un dulce-fresh-condimentat "de-ţi lasă gura apă" pe pielea mea şi totuşi un duh îmi şopteşte mereu: ăsta ar merge mai bine purtat de un bărbat. Nu de al meu, a cărui anima e discretă până la absenţă, ci de unul timid, cu gropiţe, poate cu pielea deschisă... Androginia gourmandelor e un mister pentru mine, întrucât adeseori o găsesc off putting.

Este un oriental-vanilat minunat cu miros de vanilie, anason stelat. La prima pulverizare imi aduce bine cu un miros de tamaie.
Parfumul acesta seamana bine cu Cara de la Farmacia Annunziata, insa acesta de fata este mai bine realizat tehnic, dar tot cu siaj redus si persistenta moderata! Parfumul nu este foarte dulce, insa este gurmand, cald, delicios, ca si cum ar mirosi a lapte cald cu miere, si aromat cu ceva usor spicy. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Reminiscence Essence by Reminiscence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Reminiscence Essence by Reminiscence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Essence by Reminiscence dupa Reminiscence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Essence by Reminiscence de Reminiscence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Diesel Plus Plus Masculine Davidoff Zino Davidoff Guerlain Vol de Nuit Evasion Avon Tomorrow for Men Givenchy Pi Original Code Comptoir Sud Pacifique Nomaoud Byredo Bal d'Afrique Sonoma Scent Studio Tabac Aurea By Kilian Pure Oud DSH Perfumes Sandalo Inspiritu Arno Sorel Shaman Gold Creed Spice and Wood