Designeri » R S » Oriental Vanilat « Grupuri

Guimauve Reminiscence de dama

Guimauve Reminiscence de dama

migdale

Guimauve de Reminiscence este un parfum Oriental Vanilat de dama. Guimauve a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, portocala, mandarina, migdale, lavanda, rozmarin, menta, note verzi si note marine; notele de mijloc sunt neroli, petit grain, piper negru si iasomie; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie, cedru, paciuli, lemn de santal, Ambergris si mosc.

bergamot portocala mandarina migdale lavanda rozmarin menta note verzi note marine

neroli petit grain piper negru iasomie

boabe de tonka vanilie cedru paciuli lemn de santal Ambergris mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Guimauve by Reminiscence.

Mon Precieux Nectar
Le Plus Beau Jour de Ma Vie

Guimauve Recenziile parfumurilor

Este un parfum frumos (asa cum imi par toate creatiile acestei case), care imi aminteste instant de doua creatii recente din linia eclusiva Guerlain: Mon Precieux Nextar si Le Plus Beau Jour de Ma Vie!!!! Adica vreau sa spun ca acest parfum se aseamana extrem de bine cu cele doua (care si ele mie-mi seamana intre ele!) si important de spus este si ca are rafinament, precum cele doua!!
Incepe fructat cu mirosul unei potrocale, urmand ca mai apoi sa se indulceasca si sa simt bine migdala si vanilie, alaturi de floare de portcal. Cu cat trece timpul, cu atat parfumul devine mai dulce si mai delicios, dar nu devine de nesuportatat de dulce si este rafinat, chiar este un bun inlocuitr pentru parfumurile cu care se aseamana! Si la un pret mult mai bun!
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8,5/10

nelly_rose
nelly_rose

"Absolut delicios!" sunt cuvintele care imi vin in minte cand ma gandesc la acest parfum.
Dar, atentie, este un gurmand si gusturile "culinare" pot fi foarte diferite.
Guimauve (Marshmallow) este acea bezea gelatinoasa si pufoasa, de culoare alb-roz. Ei bine, parfumul acesta este un guimauve dulce din floare de portocal, vanilie, ciocolata din patchouli si migdale, toate invaluite cu note usor proaspete care ii mai taie din dulceata. Este dens dar notele verzi de la inceput il ajuta sa fie mai digerabil.
Ca si alte parfumuri Reminiscence, este complex dar nu opulent, are stil si ceva chic in el.
La purtare siajul e ca al unui parfum vanilat cu flori de portocal iar aroma delicioasa parca nu se mai simte. Nici nu stiu daca, simtit mai intens, ar mai fi suportabil.
Seamana un pic cu Love de la By Kilian dar e mai bogat in note. Are si ceva foarte gurmand de la patchouli cu migdale.
Nu proiecteaza mult, il simti doar din cand in cand. Persistenta la nivelul pielii e cam de 5-6 ore.
E un parfum pentru zile reci si mohorate cand vrei un gurmand vesel si dulce.
Am uitat sa spun ca Guimauve e noul nume al parfumului Mi Fa si seamana foarte mult cu noul parfum Dragee doar ca acesta din urma e mai gurmand si mai intens, neavand notele proaspete din Guimauve.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Reminiscence Guimauve fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Reminiscence Guimauve, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Guimauve dupa Reminiscence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Guimauve de Reminiscence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Hugo Boss Deep Red Yves Rocher Ode à l'amour Guerlain La Petite Robe Noire Demeter Fragrance Reese's Peanut Butter Cups Mirato Malizia Bon Bons Sweet Vanilla Des Filles a la Vanille Vanille Anna Dello Russo The Scent of Anna Dello Russo Hilde Soliani Doolciiisssimo Jessica Simpson Taste Sabon Oneg (Patchouli Vanilla) Strange Invisible Perfumes Elektrou