Designeri » R S » Lemnos Floral Mosc « Grupuri

Musc Reminiscence de dama

Musc Reminiscence de dama

migdale
nuci

Musc de Reminiscence este un parfum Lemnos Floral Mosc de dama. Musc a fost lansat in 1970. Notele de varf sunt ylang-ylang si flori albe; notele de mijloc sunt note pudrate si migdale; Notele de baza sunt mosc, cumarina si ambra.

ylang-ylang flori albe

note pudrate migdale

mosc cumarina ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Musc by Reminiscence.

Teint de Neige

Musc Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Nu știu cum s-o spun mai blând...mai bine cumperi Tesori d'Oriente White Musk fiindcă diferența de calitate e insignifiantă. Pe ambele le detest, cred că din cauza moscului cu aer industrial. Reminiscence nu oferă nimic plăcut, din contră; tot ce simt e mosc grețos și o urmă la fel de respingătoare de migdale. De menționat că niciodată nu m-am împăcat cu moscul și migdalele în exces, le accept doar într-un fundal extrem de tăcut. Nu mă pot exprima vis-a-vis de performanțe deoarece a trebuit să-mi spăl încheietura repede.

Parfumul este unul pudrat, usooor migdalat, si seamana foarte bine cu Teit de Neige, cu diferenta ca acesta de acum este mai putin intens. Oricum, este addictive, insa se joaca de-a v-ati ascunselea cu mine... cand il simt, cand nu... cred ca asa este in general cu moscul. Este aproape gurmand, insa nu e dulce, e foarte interesant... Are si un iz animalic, insa numai in partea de inceput, cam 1 minut. Este si momentul in care mie nu mi-a placut parfumul. Apoi, devine extraordinar de frumos! Are ingrediente de foarte buna calitate, insa siajul si persistenta sunt moderate. Nota mea: 7/10

Am o convingere ferma si greu de daramat ca Reminiscence face parfumuri bune. Dupa ce mi-am gasit vanilia perfecta in simplul si totodata versatilul Vanille, parfum care face parte din linia Reminescence dedicata cate unei note specifice si dupa ce am testat atenta cazand in admiratie toate parfumurile lor, acum a venit vremea sa mai adaug un parfum colectiei si de data asta am ales Musc.

Musc este un parfum in care moscul alb sta bineinteles in prim-plan si nu este animalic si nici prea dulce. Este un mosc fin, pudrat, delicat ca atingerea unei pene,
Pe langa nota principala se disting migdalele care in mod obisnuit adauga in compozitii orientale un ton gurmand, insa aici prezenta lor e foarte discreta, doar cat sa dea o tenta savuroasa.

Parfumul devine tot mai pudrat in timp si datorita acestui fapt il voi include in grupul de parfumuri hiper-feminine pe care le port cu mare drag gen Teint de Neige, Ombre Rose, Lipstick Rose, parfumuri care miros a pudra si cosmetice si din sfera carora imi lipsea o varianta cu mult mosc.

Este o apa de toaleta cu persistenta medie, dar se intampla un fenomen ciudat: uneori ai senzatia ca a disparut de pe piele, dar el e acolo si cei din jurul tau il simt foarte bine. E genul de parfum jucaus care cand il porti "apare si dispare" la intervale de timp surprinzandu-te necontenit daca-l iubesti si care iti poate desavarsi feminitatea.

Musc by Reminiscence 3.50 out of 5 based on 4 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Reminiscence Musc fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Reminiscence Musc, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Musc dupa Reminiscence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Musc de Reminiscence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Floral Mosc
Comptoir Sud Pacifique Bois De Filao Gianfranco Ferre Ferre for Men Amouage Amouage Gold pour Homme Marc Jacobs Marc Jacobs Men Elizabeth Arden Mediterranean Morgan Light My Heart Collection Homme Benetton Benetton Pure Sport Men Etienne Aigner Suede Edition Women Comme des Garcons Comme des Garcons 2 Bijou Neil Morris Storm Boadicea the Victorious The Exclusives Warrior Ana Salazar Vintage