Designeri » R S » « Grupuri

Patchouli pour Homme Reminiscence de barbati

Patchouli pour Homme Reminiscence de barbati

Patchouli pour Homme Reminiscence de barbati Imagini

Patchouli pour Homme de Reminiscence este un parfum de barbati. Patchouli pour Homme a fost lansat in 2000. Notele de varf sunt lamaie verde si mandarina; notele de mijloc sunt muscata, cedru si paciuli; Notele de baza sunt boabe de tonka, laudanum frantuzesc, rasina benzoica, mosc si balsam Tolu.

lamaie verde mandarina

muscata cedru paciuli

boabe de tonka laudanum frantuzesc rasina benzoica mosc balsam Tolu

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Patchouli pour Homme by Reminiscence.

Patchouli pour Homme Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Un patchouli cu o aroma perfecta, citricele sunt foarte subtile si scot in evidenta acordul principal. MI se pare minunat si pentru femei, desi exista varianta feminina de la Reminiscence (nu am testat-o, pe acesta il are sotul meu). Cred ca, datorita caracterului "asezat" si foarte echilibrat, poate fi o buna baza pentru "layering". Foarte elegant si pentru zi, si pentru seara, mai pregnant iarna dar nu mi se pare imposibil de purtat nici primavara sau chiar vara. Merita un costum impecabil de tweed sau un pulover de casmir, pantaloni smart-casual de lana pura, pantofi culoarea cognac-ului, o esarfa de matase la gat si, de ce nu, un puf de pipa... si, neaparat, ca fundal, o biblioteca, o sala de concerte, un amfiteatru universitar, o galerie de arta...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Reminiscence Patchouli pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Reminiscence Patchouli pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Patchouli pour Homme dupa Reminiscence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Patchouli pour Homme de Reminiscence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Profumum Roma Antico Caruso S.T. Dupont S.T. Dupont pour Homme Philosophy Falling in Love Six Scents Six Scents 2 Bernhard Willhelm: Wicken 3000 Six Scents Six Scents 4 Gareth Pugh: Diagonal Rosario Flores Siento Calvin Klein CK IN2U Heat for Him Molinard Molinard Homme II Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Cologne Noire Victoria`s Secret Dream Angels Heavenly Enchanted Essentially Me La Joupe Cinq Mondes Pluie de Pétales de Roses