Designeri » R S » Oriental Vanilat « Grupuri

Vanille Reminiscence de dama

Vanille Reminiscence de dama

Vanille Reminiscence de dama Imagini Vanille Reminiscence de dama Imagini Vanille Reminiscence de dama Imagini Vanille Reminiscence de dama Imagini

Vanille de Reminiscence este un parfum Oriental Vanilat de dama. Vanille a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt bergamota de Calabria si osmanthus; notele de mijloc sunt iasomie, heliotrop, vanilie de Bourbon si floare de vanilie; Notele de baza sunt mosc alb, paciuli, boabe de tonka, rasina benzoica de Siam, vanilie de Tahiti, vanilie de Bourbon, absolut de vanilie si pralina.

bergamota de Calabria osmanthus

iasomie heliotrop vanilie de Bourbon floare de vanilie

mosc alb paciuli boabe de tonka rasina benzoica de Siam vanilie de Tahiti vanilie de Bourbon absolut de vanilie pralina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanille by Reminiscence.

Vanille Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Reminiscence Vanille e un parfum cu vanilie, cum bine ii zice si numele, chiar cu foarte muuuulta vanilie. E plin de pastai de vanilie care au stat intr-un borcan cu fructe confiate si praline dar care insa, nu si-au pierdut aroma dominanta ci s-au parfumat nitel.
Initial parfumul e foarte dulce, aproape esenta de vanilie cu fructe confiate. Destul de repede insa, parfumul se aseaza frumos si capata mult aer. Te inconjoara in timpul zilei ca un norisor alb parfumat fara a fi intens.
E un parfum foarte usor de purtat si placut, potrivit atunci cand simti nevoia unui parfum cald si vanilat dar usor. Are longevitate destul de buna iar siajul este mic dar nu zero, parfumul simtindu-se in valuri pe parcursul zilei.
Pana acum, mi-a placut cam tot ce am testat de la Reminiscence iar pretul lor este irezistibil.
In ce priveste comparatia cu Cuir Beluga, eu zic ca sunt parfumuri diferite, cu toate ca au ambele multa vanilie. Sunt chiar atat de diferite incat as zice ca nu e redundant sa le ai pe amandoua. Cuir Beluga e un parfum in care pielea fina intoarsa e cea care domina iar vanilia joaca rolul secundar. In Reminiscence Vanille eu nu simt pielea intoarsa desi parfumul are consistenta cremos-catifelata al unui parfum cu note de piele intoarsa.

Natura statica: pastaile de vanilie sunt rasfirate pe masa alaturi de un bol plin cu caise dulci si o calimara deschisa pregatita poate pentru o epistola romantata. Pielea de caprioara, fina si velurata este la indemana si bomboniera e doldora de praline imbietoare. Vanille Reminiscence este o compozitie absolut incantatoare care nu canta doar pe-o nota, cea vanilata, ci imbina armonios tonuri dulci-fructate si de pielarie fina, rezultand astfel un parfum mult mai complex decat s-ar banui, dupa numele simplu si concis. Pare o ciocnire accidentala intre Bottega Venetta si un parfum vanilat bun, din hazard nascandu-se adeseori minuni. Nu stiu cum miroase Cuir Belluga Guerlain cu care Vanille Reminiscence vad ca este comparat, dar stiu ca-mi place, miroase bine, este persistent si cu el mi-am cam satisfacut setea de vanilie. Cel putin o perioada....

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Reminiscence Vanille fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Reminiscence Vanille, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanille dupa Reminiscence. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanille de Reminiscence reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Vanilat
Kenzo Kenzo Amour Aquolina Chocolovers Tokyo Milk Parfumarie Curiosite Let Them Eat Cake Reminiscence Si Do Demeter Fragrance HOTKISS Sugar Addict Coty Vanilla Fields Molinard Les Orientaux: Vanille Gendarme 7 Sinful Scents Excess Laurence Dumont Vanille Violette Prince Matchabelli Cotton Candy Girly Girl Laura Biagiotti Mistero di Roma Donna Yves Rocher Folies de Saisons Delires d'Automne