Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Charlie Gold Revlon de dama

Charlie Gold Revlon de dama

caramel

Charlie Gold de Revlon este un parfum Oriental Floral de dama. Charlie Gold a fost lansat in 1995. Parfumul prezinta portocala, caisa, lemn de santal, prune, ambra, scortisoara, mosc, violeta, frezie, piersica, iasomie, caramel, cuisoare, cedru si trandafir.

portocala caisa lemn de santal prune ambra scortisoara mosc violeta frezie piersica iasomie caramel cuisoare cedru trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Charlie Gold by Revlon.

Charlie Gold Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

preţul e ridicol de mic. iar parfumul, chiar bun. cine îl ştie de prin 95-96 (de pe pulloverele pufoase din mohair ale coleilor cu rude "afară"), îl va aprecia, căci e cam neschimbat. aş zice că e un fancy de la j.simpson cu materialele în vogă atunci, deci multă piersică, scorţişoară şi cuişoare a la estee lauder, pe lângă vanilie şi caramel. liniar, delicios, necomplicat. e toamnă şi ceva ca charlie gold înmiresmează frumos o eşarfă în nuanţe calde, complementează fericit o dimineaţă leneşă, o oră relaxantă la cafea. eu vreau să mai comand o sticlă pentru că-i ieftin, plăcut, moderat ca siaj şi longevitate, mai interesant decât multe altele apărute în ultimul timp.

roxana05
roxana05

Îmi aduce aminte de anii de liceu, de aceea il am și probabil îl voi avea mereu în garderobă. E mai mult decat ieftin, iar la nivel de calitate și originalitate, poate că sunt subiectivă, dar depășește multe din parfumurile scumpe.
E extrem de frumos de purtat pe vreme rece, în apropierea Craciunului, probabil datorită scorțișoarei și cuișoarelor din compoziție. Eu nu simt notele florale, doar cele condimentate, considerând-l de altfel și gurmand, de vină fiind caramelul..
În concluzie, pentru cei cu buget limitat, pe timp de iarnă, acest parfum poate fi mai mult decât o alegere excelentă!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Revlon Charlie Gold fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Revlon Charlie Gold, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Charlie Gold dupa Revlon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Charlie Gold de Revlon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Benetton United Colors of Benetton Woman Mariah Carey M by Mariah Carey Gold Deluxe Edition Kenzo Flower by Kenzo Summer 2008 Paco Rabanne Ultraviolet Fluoressence Cacharel Amor Amor Tentation Giorgio Armani Onde Extase Etienne Aigner Starlight Jasper Conran Mistress Xerjoff Dhajala M. Micallef Night Aoud Halloween Halloween Water Lily Strange Invisible Perfumes Moon Garden