Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Charlie Red Revlon de dama

Charlie Red Revlon de dama

tuberoza

Charlie Red de Revlon este un parfum Oriental Floral de dama. Charlie Red a fost lansat in 1993. Notele de varf sunt floare de portocal, gardenie, prune, coacaze negre, violeta si piersica; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, orhidee, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt miere, lemn de santal, ambra, mosc si cedru.

floare de portocal gardenie prune coacaze negre violeta piersica

garoafa tuberoza orhidee iasomie ylang-ylang lacramioare trandafir

miere lemn de santal ambra mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Charlie Red by Revlon.

Charlie Red Recenziile parfumurilor

Aveseea
Aveseea

Un parfum bogat, feminin, plin de armonie. Notele florale îmi par cele mai persistente. Raportul calitate-pret e incredibil de bun, ba chiar as spune că e mult mai calitativ decât o 'spune' prețul.

2017
feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

O nebunie de parfum! Un fresh de iarnă nemaipomenit de plăcut, din, îndrăznesc să spun, aceeași gamă cu Amarige. Îmi evocă chiar același tip de miros, intim, feminin, dar distins, delicat fără a fi deloc timid. Privesc reclama care l-a adus în atenția publicului în anii 90 și găsesc că esențializează natura acestui bargain, chilipir, căci e străgător la cer de ieftin. Purtătoarea lui Red e o femeie adevărată, care poate fi copilăroasă, provocatoare sau stilată, sau toate la un loc. Am multe parfumuri, dar tind să revin la Charlie Red pentru că pur și simplu mă face să mă simt bine, îl port fără inhibiții.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Revlon Charlie Red fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Revlon Charlie Red, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Charlie Red dupa Revlon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Charlie Red de Revlon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Al Haramain Perfumes Noora Joop! Joop! Le Bain Nabeel Al Hajes Al-Rehab Randa Jesus Del Pozo In Black Al-Rehab Shaikhah Lalique Lalique Le Parfum Al Haramain Perfumes Mukhallath Al Haramain Perfumes Makkah Nabeel Hanuna Revlon Charlie White Aquolina Black Sugar Giorgio Beverly Hills Giorgio Tesori d`Oriente Royal Oud Dello Yemen Jessica Simpson Fancy Jessica Simpson Fancy Nights Aquolina Pink Sugar Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Tom Ford Tobacco Vanille Christian Dior Pure Poison