Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Ciara Revlon de dama

Ciara Revlon de dama

Ciara Revlon de dama Imagini Ciara Revlon de dama Imagini

Ciara de Revlon este un parfum Oriental de dama. Ciara a fost lansat in 1973. Notele de varf sunt neroli, bergamot, lamaie si zmeura; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, lemn de trandafir brazilian, Palmarosa si iris; Notele de baza sunt pielarie, opoponax, mosc, vanilie, tamaie si cedru.

neroli bergamot lamaie zmeura

iasomie ylang-ylang lemn de trandafir brazilian Palmarosa iris

pielarie opoponax mosc vanilie tamaie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ciara by Revlon.

Ciara Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

Ciara e unul dintre parfumurile cărora le-am tot dat târcoale datorită recenziilor de pe siteul fragrantica.com. multă lume din State are amintiri hippie legate de el. la noi nu cred că a fost popular vreodată. ieftin cică a fost mereu. vine în trei variante de apă de colonie, eu o am pecea 100% strenght.
am fost sigură că îmi va plăcea pentru că împărtăşeşte nişte note cu Black Sugar, pe care îl ador. apoi, sunt tot mai fascinată de două note: fumul de tămâie şi pielăria. totuşi, n-a fost dragoste la prima vedere pt că e un vintage, deci are multe straturi îmbâcsite şi vine dintr-un timp când să porţi parfum însemna să porţi un accesoriu greu: plus că erau fireşti alte note, mai ales cele animalice, cu alt impact.
încerc să mă împrietenesc cu Ciara, şi încet-încet parcă se leagă mai mult de o idilă. între datat, senzual, thouroughly female, cum zicea sloganul său publicitar, eu am descoperit un parfum cu siguranţă extravagant, care nu poate plăcea oricui. este foarte tare, fără să fie bombă, are o persistenţă medie (imensă totuşi pentru o apă de colonie). cred că iasomia nu face casă bună cu pielea brută şi învechită de aici, de aceea primul blast e greţos. se aşează lăsând loc unui iz de beţişor parfumat care e destul de skin scent şi sigur. e un gotic necăutat, ca acele femei foarte palide care poartă negru pentru că asta le defineşte, fără să adere la vreo mişcare de acest gen.
îl suprapun altor parfumuri în încercare de experimente, merge bine cu ceva monotematic, de genul vanilie, mosc, pentru profunzime.
cred că o să îl port mai des seara, la ţinute închise la culoare. îl voi purta şi azi la o rochie neagră cu dantele şi volane.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Revlon Ciara fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Revlon Ciara, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ciara dupa Revlon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ciara de Revlon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental
Moschino Moschino Escada Escada pour Homme Escada Escada Collection Rochas Byzantine Elizabeth Taylor Passion Frederic Malle Musc Ravageur Gres Ambre de Cabochard Mauboussin Mauboussin Topaze E. Coudray Ambre et Vanille Calypso Christiane Celle Calypso Figue Dolce&Gabbana The One Gentleman Burberry Burberry Brit New Year Edition Pour Femme