Designeri » R S » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Rebelle Rihanna de dama

cacao
cafea
Rebelle Rihanna de dama Imagini Rebelle Rihanna de dama Imagini

Rebelle de Rihanna este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Rebelle a fost lansat in 2012. Rebelle a fost creat de Marypierre Julien si Caroline Sabas. Notele de varf sunt pruna, capsuni si ghimbir; notele de mijloc sunt heliotrop, cacao si orhidee; Notele de baza sunt mosc, paciuli, ambra si cafea.

pruna capsuni ghimbir

heliotrop cacao orhidee

mosc paciuli ambra cafea

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rebelle by Rihanna.

Zara Vanilla Wood

Rebelle Recenziile parfumurilor

crisa
crisa

De obicei nu imi place cafeaua ca si ingredient in parfumuri, insa in acest parfum se imbina armonios cu celelalte ingrediente. Are un iz masculin si ma duce cu gindul la o femeie care isi asuma partea de masculinitate din ea insasi: dinamica, hotarita, energica,sexi si foarte directa ca o tigroaica care merge direct la tinta. Definitoriu imbracata in pantaloni mulati de piele sau luciosi.

Inca un celebrity-scent care imi pare decent construit si care nu imi provoaca rau la stomac! Este un parfum bogat, pentru iarna, ce miroase a cacao si note lemnoase, dar imi miroase si a fructe confiate. Acestea sunt asezate pe un pat de paciuli si ambra. Per total, este un parfum ce-mi place, iar la pretul pe care il are... chiar merita! Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 6,5/10

Doree
Doree

Imi place acest parfum unic care nu-mi aminteste de nici un alt parfum pe care l-as fi avut inainte.Am tendinta de a trece usor de la un parfum la altul pentru ca ma plictisesc usor, dar nu ma satur de acesta il port aproape zilnic. Debuteaza picant cu combinatia fructata de pruna si ghimbir care nu face decat sa deschida apetitul pentru notele dulci care vin. Simt pachiouli si orhideea, dar si ambra si moscul, dar ce-mi place cel mai mult este aroma de ciocolata pentru ca ramane si se simte ore in sir. Este superb, mi se potriveste de minune.

Merdelia
Merdelia

Deşi în general mă oripilează ambalajele kitsch, în cazul lui Rebelle nu mă deranjează sticla, la fel cum nu mă interesează că e celebrity scent. E un parfum bine realizat, omogen şi are o persistenţă remarcabilă. Pe mine personal mă inspiră şi se pare că nu sunt singura, judecând după recenzia anterioară, care îi surprinde foarte plastic atributele. Ce aş putea adăuga e că Rebelle are o latură cvasi-kinestezică (până acum n-am mai întâlnit alt parfum care să-mi dea fiori). E ca o fantomă, ca un soi de entitate de sine-stătătoare care te bântuie şi te atinge din când în când amintindu-ţi că e acolo.

olgastefan

Azi stau acasă, cu o carte şi un ceai. Pulverizez Rebelle, pentru că e un moment când am nevoie de umbra unui parfum (umbra unei idei) şi aleg, hazardată, sticla asta cumplit de urâtă şi de nedreaptă. Până acum, R. era parfumul meu de bunădimineaţa, soare. De cafea plus dulce (suedezii numesc acest combo "fika") şi optimism, în pofida tuturor circumstanţelor. De cucerit lumea sau, măcar, cu picioarele pe pământ, de pierdut vremea ca şi cum aş fi eficientă. Dar în seara asta călie, când cerul stă să plouă şi de afară răzbat voci de copii care nu-şi înţeleg pe deplin trupul şi reacţiile, parfumul ăsta miroase a vara aia de august, dată în pârg, familiară ca o femeie cu care te culci de ceva luni şi începi s-o îndrăgeşti, iar mirosul ei nu mai e nici indecent, nici stupefiant, ci luminos, atins de aura simultan superbă şi riscantă a asigurării, de atâtea ori contrazise, că „va fi ok”. Femeia care-ţi doreşti să fii. Vibrează special, ca anotimpul crepuscular, nici vară, nici toamnă, de după ce vii de la mare. Parcă locurile îngălbenesc, subtil, parcă natura e atinsă de maladia sepia a decăderii: opreşti maşina în câmp şi cumperi ceva, orice, de la localnicii pe care îi invidiezi că stau atât de aproape de locul ăsta pe care niciodată nu l-ai părăsit fără strângerea de inimă că s-ar putea să nu-l revezi. Ţi-e poftă să cucereşti câmpia devenită, în fantasmele tale, cea mai frumoasă formă de relief, locul necuprins şi tandru, răscolit de viscole şi pârjolit de secetă, la care visezi când visezi la dragoste, pentru că e o atât de bună metaforă a inimii umane, a discreţiei ei metamorfice. Bei o gură de cafea din termos. Asculţi muzică din anii când ai ajuns la un kilometru zero al fericirii. Acum nu eşti fericită, eşti nostalgică şi îngrijorată. Nu trăieşti la înălţimea frumuseţii care te înconjoară. Dar sunt atâtea device-uri în jur care te asigură că e bine. Ceva, în plete, în vânt, miroase bine, aproape exotic, a depărtări pe care le descoperi nu înfricoşătoare, ci reconfortante. Da, Rebelle miroase a cafea (cafeaua din benzinării de noapte sau de dimineaţa „ilegal de devreme”, de aceea spuneam că era, în general, moodlifterul meu matinal) şi a untul de cacao pe care, într-un an inexplicabil de îndepărtat ca 2006, şi-l întindea pe piele fata aia venită din Franţa, tolănită pe şezlong cu Nemurirea lui Kundera. Miroase a toamna pe care o anticipezi înfrigurată, a vinovăţia kilogramelor în plus din răsfăţurile de vacanţă, a proiecte vraişte, nefinalizate. Miroase a orhidee şi ghimbir, a urma unui bărbat frumos pe trupul tău înfierbântat şi leneş, dimineaţa.
Toată primăvara l-am purtat haotic. Mi l-am cumpărat din cauza notelor gurmande şi pentru că mi s-a părut obscur şi kitsch, iar combinaţia asta are, pentru mine, virtuţi incitante, dar, până la urmă, nu mi-a plăcut şi mi s-a părut intermitent şi indecis. Acum, însă, face sens. E nepretenţios şi, probabil, puţin memorabil. O femeie lângă care ţi-a fost bine, un bărbat care te-a iubit aşa cum te autoiluzionezi că merţi (ca şi cum despre „merite” ar fi vorba). Flanker problematic, dezamăgitor din pricina longevităţii timide, a promisiunii pe care, lângă stridentul Reb’l Fleur, nu reuşeşte s-o ţină, Rebelle e un parfum care te bântuie. Poate că n-o să-l reachiziţionezi. Poate că o să te trezeşti visând la el şi dorind să-l mai porţi aşa cum îţi doreşti să revezi un vechi fling: doar ca să-ţi certifici că e real, e palpabil, şi e aşa cum e, cu toate minusurile pe care viziunea ta romantică tindea să le netezească. Deocamdată îl ai, îl porţi şi ţi-e bine. Ce contează potenţialul lui clasicizant? În tine, o fată de douăzeci de ani („targetul”, cred eu, acestui produs) îşi va aminti că a mirosit cândva ca şi cum emoţiile dintr-o cafenea anonimă, cafea-ciocolată-vanilie-anticipare- i s-ar fi vărsat pe piele.

Da, pe scurt, am folosit parfumul în seara asta şi m-am trezit inspirată. Poate că exagerez cu mini-eseul meu, e bazat pe o impresie pur subiectivă, uşor augmentativă, însă mă gândesc că nu strică puţină poezie nici măcar în preajma parfumurilor calificate drept "vulgare".

olgastefan

am auzit că există pe piaţa parfumurilor (de celebritate, ce-i drept, se pare că tot aşa ceva achiziţionez în ultimul timp) un parfum cu cafea. iubesc cafeaua, iubesc cacaoa şi, când eram copil, iubeam ciocolata cu lapte şi cremă de căpşune. Rebelle e toate astea plus un vibe masculin şi îndrăzneţ. pentru mine parfumuri de boudoir sunt acele arome florale bogate, iar Rebelle pare mai degrabă genul de aromă pe care o asociez unei tipe tough, pusă pe fapte mari. în drydown aduce puţin cu Gucci Rush şi are şi ceva de loţiune de plajă. minunat pentru primăvară-vară, dacă nu sunteţi fane ale parfumurilor fresh fructate asociate cu acest sezon. sunt mulţumită, iar preţul, în parfumeriile on line, e corect.

Lussy
Lussy

Un parfum indecent dar seducator, picant si putin fructat care persista mult. Notele rasunatoare pe care acest parfum le are, te fac sa te simti regina copacilor de cacao si a boabelor de cafea. Intalnirea cu acest parfum poate parea ametitoare la inceput, extrema insa cu timpul acesta iti lasa un miros incantator pe piele. Pentru o intalnire romantica, seara, este arma secreta pe care o puteti detine, facandu-va sa va simtiti sexy si increzatoare.

Eau De Parfum 0.25oz
Rihanna Rebelle Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Rihanna Rebelle by Rihanna Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Rihanna Rebelle by Rihanna Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
EDP Mini 3.4oz
Rihanna Rebelle by Rihanna Eau de Parfum Spray 3.4 oz Body Lotion 3 oz Shower Gel 3 oz eau de Parfum Spray .34 oz Mini for Women
Rihanna Rebelle by Rihanna Eau de Parfum Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Rihanna Rebelle by Rihanna Eau de Parfum Spray 3.4 oz Unboxed for Women
Gift Set 1.7oz
Rihanna Rebelle Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 90ml 3oz Shower Gel 90ml 3oz 3pcs
Gift Set 3.4oz
Rihanna Rebelle Coffret Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz Body Butter 85g 3oz Rollerball 6ml 0.2oz 3pcs
Macys.com
Rebelle by Rihanna Eau de Parfum, 3.4 oz
Rebelle by Rihanna Eau de Parfum, 3.4 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rihanna Rebelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rihanna Rebelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rebelle dupa Rihanna. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rebelle de Rihanna reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dolce Vita Roberto Cavalli Just Cavalli Her Rihanna Reb'l Fleur Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette Molinard Habanita Eau de Parfum Dolce&Gabbana The One Chopard Casmir Juliette Has A Gun Citizen Queen Lalique Lalique Le Parfum Cartier Baiser Vole Cartier Must de Cartier Gold Coty Pret a Porter Trussardi My Name Yves Rocher Lilas Mauve Guerlain Idylle Eau Sublime Lancome La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Legere Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Cartier Must de Cartier Yves Saint Laurent Cinema Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum