Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Baghari 2006 Robert Piguet de dama

Baghari 2006 Robert Piguet de dama

aldehide

Baghari 2006 de Robert Piguet este un parfum Oriental Floral de dama. Baghari 2006 a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Nota de varf este aldehide; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc si iasomie; Notele de baza sunt ambra, vanilie si mosc.

aldehide

trabdafir bulgaresc iasomie

ambra vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Baghari 2006 by Robert Piguet.

Les Exclusifs de Chanel No 22
Extravagance d'Amarige

Baghari 2006 Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Foarte elegant si rafinat, daca nu as fi vazut aici ca are aldehide nici n-as fi crezut.
Este un parfum cu iris, foarte bine facut si rotunjit, cum sunt toate parfumurile Piguet. Il vad ca ideal la birou sau in orice alt moment in care nu vrei sa aplici un parfum extravagant.

Este usor pudrat, se simte bine irisul, un trandafir discret si parca putina vanilie insa totul foarte omogen.

Si pe mine m-a uimit ca am primit complimente de la colegi la fiecare purtare a lui. Nu e deloc demodat si personal il gasesc frumos, mai frumos ca Chanel no 5 cu care nu prea are nimic in comun in afara de stilul francez.

mimifatale
mimifatale

In zilele cand nu stiu cu ce sa-mi dau (din vasta colectie) imi dau cu Baghari sau Sublime de la Jean Patou: ambele elegante, versatile, feminine, o placere sa le porti ziua pentru sufletul tau si cu o reaplicare mai puternica seara, daca trebuie sa fii eleganta.

Eu gasesc delicioasa usoara nota de coaja de portocala confiata, dar trebuie spus ca parfumul nu este gurmand, ci un aldehidic-floral. O optiune foarte potrivita pentru cine apreciaza genul, dar n-ar purta Chanel 5 pentru ca e aproape banal.

Baghari nu e vreo copie de Chanel 5 (mie imi si place mai mult), dar e din aceeasi familie.

Tot citesc online ca parfumurile aldehidice sunt considerate demodate, dar de cate ori imi cumpar unul nou din aceasta categorie place aproape fara exceptie apropiatilor si colegilor de birou (oameni intre 24-60 ani).

Frumos parfum :)

Este un aldehidic-pudrat, destul de interesant.Aldehidele se simt mai proeminent la inceput, pe parcursul parfumului, ele simtindu-se foarte putin, numai cat sa dea nota aceea de distinctie. Parfumul este pudrat de la iris si dulceag de la vanilie. Mai simt foarte discret trandafirul si ambra.
Parfumul este foarte elegant, bine facut, potrivit pentru seara, la tinute elegante, poate la o receptie. Aduce ca stil cu Chanel nr. 5, bineinteles mirosul lor difera. Are siaj mediu si persistenta buna. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Baghari 2006 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Baghari 2006, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Baghari 2006 dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Baghari 2006 de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Fracas Amouage Ubar Amouage Dia pour Femme Robert Piguet Alameda Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Amouage The Library Collection Opus III Rance 1795 Pres de Toi Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Panouge Isabey Gardenia Cartier Must de Cartier Nasomatto Narcotic Venus Robert Piguet Douglas Hannant Maison Francis Kurkdjian Amyris Femme Montale Blue Amber Chanel Chanel N°5 Eau Premiere