Designeri » R S » Chypre Floral « Grupuri

Bandit Robert Piguet de dama

Bandit Robert Piguet de dama

Bandit Robert Piguet de dama Imagini

Bandit de Robert Piguet este un parfum Chypre Floral de dama. Bandit a fost lansat in 1944. Creatorul acestui parfum este Germaine Cellier. Notele de varf sunt aldehide, portocala, pelin, gardenie, galbanum, neroli, ylang-ylang si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, radacina de violete, iasomie, trandafir si tuberoza; Notele de baza sunt pielarie, ambra, paciuli, mosc, nuca de cocos, zibeta, lichen, vetiver si smirna.

aldehide portocala pelin gardenie galbanum neroli ylang-ylang bergamot

garoafa radacina de violete iasomie trandafir tuberoza

pielarie ambra paciuli mosc nuca de cocos zibeta lichen vetiver smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bandit by Robert Piguet.

Cabochard
Jolie Madame

Bandit Recenziile parfumurilor

mimifatale
mimifatale

Asta este parfumul cu care imi dau cand am un proces si vreau sa ma simt eleganta, stapana pe mine (mai mult decat cei 32 de ani ai mei), o femeie formidabila care va spulbera avocatul partii adverse si ului instanta:)

E si parfumul cu care-mi dau cand merg in vizita la mama-soacra pentru ca vreau s-o las de fiecare data paf :))

E parfumul cu care am avut cea mai bizara relatie, pentru ca la inceput mi s-a parut ca miroase a scrumiera, pentru ca acum sa-l ador.

Miroase minunat a pielarie (fina, nu bocanci noi!) si garoafe (+ alte flori pe care nu le pot distinge una cate una), cu un puf de aldehide elegante.

E unisex doar dupa gustul vremurilor de azi in materie de parfumuri de femei, toti cunoscutii mai in varsta - pe care ii mai intreb daca le place cate-o achizitie noua - zic ca e clar parfum feminin ("de cucoana").

Un parfum pe care atunci cand il port merg parca cu spatele mai drept :)

Parfumul incepe usor aldehidic si destul de aspru. Simt apoi o garoafa destul de intensa, pielarie si o nota dulce. Combinatia da un miros ca de tutun uscat, dintr-acela pe care il folosea bunicul meu cand isi facea tigari. Parfumul este foarte puternic, opulent, insa imi pare cam aspru, destul de masculin. Ramane asa aspru, dur, pana la final, insa pe parcursul lui se mai adauga cate o nota care ii mai schimba usor mirosul: ambra, rasini, zibeta. ( O fi cum zice Hertha, insa eu simt si un miros ca de urina, care mie imi parea a fi zibeta) Siaj si persistenta bune. Nota mea: 6/10

teo30967
teo30967

pur si simplu ai "desfiintat" parfumul asta ! imi pare rau ca nu am unde sa l miros, poate as reusi sa " scot " eu ceva bun din el ...am vazut pe fragrantica.com ca e pe aceeasi linie cu cabochard (pe care l am) deci trag eu o concluzie ca e un parfum vechi, cu note de piele, "prafos" uscat in notele finale ...si foarte puternic, iar tu am vazut ca nu iubesti parfumurile astea ...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Bandit fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Bandit, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bandit dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bandit de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Molinard Habanita Eau de Parfum Robert Piguet Bois Noir Guerlain L'Heure Bleue Yves Saint Laurent Opium Montale Aoud Collection - Red Aoud Chanel Chanel No 19 Poudre Juliette Has A Gun Citizen Queen Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Keiko Mecheri Loukhoum Agent Provocateur Agent Provocateur Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Chanel Chance Eau Fraiche Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum L`Artisan Parfumeur Jour de Fete Robert Piguet Notes Etat Libre d`Orange Jasmin et Cigarette Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Cristalle Eau de Parfum Robert Piguet Douglas Hannant Frederic Malle Portrait of a Lady