Designeri » R S » Oriental Condimentat « Grupuri

Casbah Robert Piguet unisex

Casbah Robert Piguet unisex

Casbah Robert Piguet unisex Imagini Casbah Robert Piguet unisex Imagini

Casbah de Robert Piguet este un parfum Oriental Condimentat unisex. Casbah a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Notele de varf sunt aglica, nucsoara si piper negru; notele de mijloc sunt tamaie, tutun si radacina de stanjenel; Notele de baza sunt vetiver si cedru.

aglica nucsoara piper negru

tamaie tutun radacina de stanjenel

vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Casbah by Robert Piguet.

Casbah Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Tocmai testasem un parfum frumos,căruia îi așteptam notele de final,cand mă împinse curiozitatea să dau un puf de "Casbach" pe mana cealaltă...Senzația olfactivă apărută a anulat tot ce mirosisem pe ziua de azi,absolut tot...
Știam că multe din parfumurile acestui brand sunt creații hiperbolizate,dar nici chiar așa!
Aceasta este percepția mea,bineînțeles,deoarece se pare că este foarte apreciat la categoria "incense perfume".
Debut : primele două minute se simte aglica(verde-amăruie și iute,după cum a descris-o Rose),care face un tandem perfect cu piperul,iute și el.
După aceea vine lovitura sub centură : miros de petrol sau de gaze de eșapament...nici nu știu cum să descriu mai bine "aroma" aceasta care m-a doborat!
Să nu o luați în nume de rău,dar știți că există fascinația uratului ; chiar acum,cand scriu,nu-mi pot desprinde nasul din încheietură,mai adaug cate un puf,poate îl "surprind" mai bine.
Nu știu care sunt notele vinovate pentru acest miros,deoarece luate individual,niciuna nu se apropie de rezultat...probabil că amestecul dintre rădăcina de stanjenel(destul de aspră,în sine), tămaie și tutun.
Parfumul este longeviv,iar notele verzi din final nu-l aerisesc deloc.
Comparativ cu un parfum cu oud (notă care îmi place,dar care nu mă reprezintă) ,"Casbah" este altceva...
Doar pentru iubitorii de "senzații tari" : Go for it!
Doar pentru mine și cei ca mine : "Pe drumuri delirând,/Pe vreme de toamnă,/Mă urmărește-un gand/Ce mă îndeamnă:/-Dispari mai curând!"

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Casbah fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Casbah, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Casbah dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Casbah de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Comme des Garcons Comme des Garcons Series 2 Red: Carnation Myrurgia Maja DSH Perfumes Gingembre (Ginger 1; Natural) Perry Ellis Perry Black for Him Il Profvmo Osmo Scents Vanille Bourbon Police Pure Police Pure DNA Homme Demeter Fragrance Cinnamon Bark D.S. & Durga East Mid East Smell Bent Desperado Vicky Tiel Venus De L'Amour Black Phoenix Alchemy Lab Australian Copperhead