Designeri » R S » Floral Verde « Grupuri

Futur Robert Piguet de dama

Futur Robert Piguet de dama

Futur Robert Piguet de dama Imagini

Futur de Robert Piguet este un parfum Floral Verde de dama. Futur a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Notele de varf sunt neroli, bergamot si note verzi; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, violeta si frunza de violeta; Notele de baza sunt vetiver, paciuli si cedru de Virginia.

neroli bergamot note verzi

iasomie ylang-ylang violeta frunza de violeta

vetiver paciuli cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Futur by Robert Piguet.

Futur Recenziile parfumurilor

mimifatale
mimifatale

Am citit undeva o recenzie la acest parfum care il descria ca mirosind "like springtime condensed".

E o descriere foarte potrivita, chiar asa miroase, a verde proaspat (frunze, muguri, tulpini, intelegeti ideea), pe un fond floral si cu un inceput usor aldehidic.

Eu la mall nu stiu decat vreo 2 parfumuri in genul acestuia: Chanel 19 si Carven Ma Griffe.

Le gasesc pe toate 3 foarte frumoase, cam ca pe un pahar de apa rece dupa ce incerci alte 10 dulci la acelasi raft.

Pentru mine este un spendid parfum de zi, e tare pacat ca genul acesta de parfum nu mai este la moda acum.

As da acum cele 7 sticle de Gloria Cacharel pe care le-am "baut" de-a lungul vietii si ma credeam in culmea elegantei pentru una de Futur.

Futur by Robert Piguet 4.50 out of 5 based on 3 ratings and 1 user reviews

Robert Piguet Futur Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Parfum 1oz
Futur Pure Perfume by Robert Piguet, 1 oz Pure Parfum for Women
Futur Pure Perfume by Robert Piguet, 1 oz Pure Parfum for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Futur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Futur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Futur dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Futur de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Lancome Climat (La Collection Fragrances) Guerlain Aqua Allegoria Angelique Lilas Calvin Klein Eternity Summer 2008 Coty Muguet des Bois Opus Oils Absinthia O Boticario Arbo Female Yves Rocher Nature JoAnne Bassett Petit Trianon mark. mark Earth Bella Bellissima Perfect Day Callaghan Lilith Philosophy Eternal Grace