Designeri » R S » Floral « Grupuri

Gardenia Robert Piguet de dama

Gardenia Robert Piguet de dama

Avut: 1 Vreau: 1

Gardenia Robert Piguet de dama Imagini

Gardenia de Robert Piguet este un parfum Floral de dama. Acesta este un parfum nou Gardenia a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Notele de varf sunt ylang-ylang, crin si gardenie; Nota de mijloc este vanilie de Madagascar; Notele de baza sunt pielarie, cashmeran si note lemnoase.

ylang-ylang crin gardenie

vanilie de Madagascar

pielarie cashmeran note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gardenia by Robert Piguet.

Gardenia Recenziile parfumurilor

Pffffffff... Un parfum cu numele "Gardenia" ce nu miroase deloc a gardenie! Miroase a crin acrisor si rece, un crin woody, racoros, dar completat de ylang-ylang, ceva note fructate zemoase (dar chimice, ca din plastic) si ceva lemn soft.
Ma mir ca acest parfum nu-mi spune nimic, fiindca eu iubesc casa Piguet, dar... never say never. Am un decant, pe care ma voi stradui sa-l indragesc macar. Astept si opiniile voastre referitoare la acest parfum
Pentru mine, acest Piguet, cu siaj si persistenta moderata, este de nota 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gardenia dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gardenia de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jacadi Jacadi Eau de Senteur Victorio & Lucchino V & L Cattier Eau de Mai Guerlain Jardins de Bagatelle Worth Dans la Nuit Renee Tuberose Perfumer`s Workshop Samba Star Ocean Pacific Ocean Pacific for Women Oriflame Voyage Voyage Monaco Chic! Avon Eternal Magic Parfums Berdoues Violette Divine Saffron James Nani