Designeri » R S » Floral « Grupuri

Rose Perfection Robert Piguet de dama

Rose Perfection Robert Piguet de dama

Rose Perfection Robert Piguet de dama Imagini

Rose Perfection de Robert Piguet este un parfum Floral de dama. Rose Perfection a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Parfumul prezinta trandafir.

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Perfection by Robert Piguet.

Rose Perfection Recenziile parfumurilor

Marisi
Marisi

Rose Perfection sau parfumul cu care ai putea parfuma o scrisoare de amor. Perfect atat pentru indragostiti cat si pentru cei indragostiti de trandafir, Rose Perfection ofera perfectiunea unui trandafir ludic, cu accente romantice. Mirosindu-l ai sa crezi ca are doar o latura - fina, delicata si gingasa, un trandafir plin de roua diminetii care se scalda in razele soarelui. Insa Rose Perfection are mai multe valente, este delicat cat sa iti reflecte feminitatea, patrunzator cat sa iti dezvaluie senzualitatea si intunecat pentru a-ti revela misterul.
Contemplandu-i latura mistica, Rose perfection iti patrunde in simturi, te copleseste cu frumusetea si te seduce cu candoarea.
Siaj mediu, persistenta medie!

Un trandafir burgund intens si intunecat, destl de dulce, cam ca o dulceata, ce se aseamana bine cu Attar de Roses de la Keiko Mecheri.
Parfumul este foarte bine facut, iar ingredientele imi par de foarte buna calitate! Trebuie sa iubesti mult aceasta floare, pentru ca parfumul sa ti se para frumos. Eu il gasesc foarte frumos!
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 9/10

sigrid
sigrid

Sa descrii un parfum care are listata o singura nota, cea de trandafir si care pe deasupra se numeste ROSE PERFECTION este ori foarte usor , ori foarte greu.
Stiind ca e creat de Aurelien Guichard pentru RP, devine oarecum inutil sa-i mai descriem frumusetea si calitatea. De contestat, exclus.
Cred ca singura dilema pe care o mai poate crea este cea privind alegerea lui , dintre atatea si atatea parfumuri cu trandafiri. De ce el si nu Attar de Roses ? What about Montale/Deep Rose? Dar Roses de Chloe ce ar avea, la o adica ?
Lunga si deschisa e lista parfumurilor avand ca vedeta trandafirul ….
Astfel ca pentru cine iubeste aceasta floare si o vrea captiva intr-o sticla, cred ca solutia este testatul personal si cu multa rabdare. Dupa cum am spus si la inceput, gasirea trandafirului perfect intr-un parfum poate parea o chestiune simpla, dar care se incalceste atat de tare pe parcurs, intocmai ca un roman politist in care dupa 10 pagini crezi ca stii cine e asasinul , dar in final afli ca e tocmai personajul la care nu te-ai fi gandit vreodata iar tu ai fost tot timpul pe o pista gresita.
Asta pentru ca trandafirul are atatea fatete ,cum nu cred ca vreo alta floare are, el poate fi cum vrea : noir, rock, gotic, senzual sau inocent . Depinde numai de tine sa intinzi mana si sa-l culegi pe cel care iti place cel mai mult.

Mai demult spuneam ca trandafirul in parfumuri oricat ar fi de popular inca mai are multe surprize de oferit. Si continui sa sustin acest lucru, caci descopar anual cateva exemple remarcabile.
Anul trecut Trance de la J.F. Schwarzlose Berlin si cu mine ne uneam destinele, caci are cel mai atipic si senzual duet de trandafir cu oudh, in vreme ce Serge Lutens lansa un alt exemplu de trandafir (aproape) soliflor si deopotriva de original pe salbaticul La Fille de Berlin.
Iar de aceasta data reusita vine de la casa Piguet si acest lucru deja nu ma mira, deoarece dragostea mea pentru ei e mare. Cand vad numele Piguet deja va puteti imagina inimioare in ochii mei. Aurelien Guichard, iti multumesc pentru inegalabilul Visa si acum si pentru trandafirul acesta care isi merita pe deplin numele, fiind pe buna dreptate perfect.
Rose Perfection este un trandafir burgund intunecat, cat se poate de natural, cu parfum intens si voluminos care nu te mai paraseste. Nu e genul de trandafir care creste pe piele si nici nu are nevoie de sustinerea unui cor de note complementare, pentru ca singur e perfect. Nu, nu e plictisitor, asa cum nu e plictisitor sa privesti o zi intreaga o fotografie cu omul de care esti indragostit…

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Rose Perfection fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Rose Perfection, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Perfection dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Perfection de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Memoir Woman Robert Piguet Visa 2007 Amouage Ciel Pour Femme Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Frederic Malle Carnal Flower Puredistance Opardu Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Ormonde Jayne Frangipani Robert Piguet Alameda Lorenzo Villoresi Teint de Neige Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris The Different Company Sublime Balkiss Divine L'Infante Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Jardins de Bagatelle Frederic Malle Lipstick Rose Serge Lutens Chergui Jul et Mad Paris Néa Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin