Designeri » R S » Oriental Lemnos « Grupuri

Visa 2007 Robert Piguet de dama

Visa 2007 Robert Piguet de dama

Visa 2007 Robert Piguet de dama Imagini

Visa 2007 de Robert Piguet este un parfum Oriental Lemnos de dama. Visa 2007 a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Aurelien Guichard. Notele de varf sunt bergamot, frunza de violeta, Para, piersica alba si mandarina galbena; notele de mijloc sunt floare de portocal, ylang-ylang, imortela si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, paciuli, rasina benzoica, lichen, vanilie si vetiver.

bergamot frunza de violeta Para piersica alba mandarina galbena

floare de portocal ylang-ylang imortela trandafir

pielarie lemn de santal paciuli rasina benzoica lichen vanilie vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Visa 2007 by Robert Piguet.

Visa 2007 Recenziile parfumurilor

maril
maril

Exprimarea cea mai fidela a frumusetii, senzualitatii, unicitatii unei femei.
Nu stiu ce contine, nu ma intereseaza, nu m-am uitat ce note sunt listate si nici macar nu am incercat sa le deslusesc.
O picatura, o singura picatura si face ca cea mai banala femeie sa devina o vampa sexy.
Parfumul acesta m-a dus cu gandul la filmul "Love Potion No.9"cu Sandra Bullock si Adrian Paul si cu asta cred ca am spus tot.
Si ii dau dreptate din nou lui Rose, parfumul este inegalabil. Imi doresc macar un decant.
Ma bucur ca am avut ocazia sa il testez si sa ii fac recenzia astazi, de Ziua Femeii.
LOVE!!!!!!!

tubykap20
tubykap20

In sfarsit i-am dat de cap!Nu reuseam sa il inteleg foarte bine,nu stiu de ce...Mintea mea era setata catre orientale,vanilate,gurmande sau cu oud si tutun...Efectiv parfumurile care ocoleau zona mea de interes nu reuseau sa imi capteze atentia sa am macar rabdare sa le descopar.
Acum,dupa ce m-am lasat data cu capul de pereti de forta oud-ului din Black Afgano,m-am linistit si incerc sa imi recapat partea feminina din mine!

Jocul cu Saptamana Tematica mi-a aprins beculetul si gandul de a descoperi o piersica dulce si zemoasa in VISA nu imi dadea pace!Si am descoperit-o,in toata splendoarea ei!

Piersica la inceput e cea luata de pe taraba din piata,coapta dar ferma,care o ridici si o adulmeci,ii simti prospetimea (chiar si puful care o acopera si are darul de a-ti strepezi dintii) si te face brusc sa ai tot felul de scenarii culinare cu o singura piersica.Imediat dupa startul zemos,nota de pielarie si paciuli aspresc totul in jur si ai impresia ca piersica nu e tocmai cea mai dulce si coapta pt ca nu e sezonul ei...O lasi in bolul cu fructe si iti vezi de ale tale usor dezamagita.Peste doua zile insa (in cazul nostru peste fix 2 minute) piersica noastra devine tot mai dulce,e coapta atat de bine incat te gandesti ca e mai bine sa o transformi intr-o prajiturica ceva,sa-i pui in valoare parfumul cu un baton de vanilie. Oricum e sambata seara,esti relaxata si ai chef sa iti testezi talentele culinare. Si fix cand ai terminat de facut prajitura si vrei sa o gusti,suna iubi la usa,te saruta,iti aduce un trandafir delicat,iti spune ca aveti o iesire spontana cu prietenii.Blugii preferati,un top lejer dar sic, tragi pe tine geaca preferata de piele,care iti vine perfect,acei pantofi stiletto care se asorteaza la orice,pui un puff de VISA si uiti de prajitura pt ca pofta de piersici e satisfacuta,cu zero calorii...

Acum pentru nasul meu e tranzitia perfecta,de la intens masculin (Black Afgano) ,la o feminitate nu atat de fragila incat sa ma sperie. Presimt ca ma va cuceri intr-un final,doar ca trebuie sa ies eu din zona asta in care ma simt in siguranta doar cu parfumuri cu caracter puternic.VISA e parfumul care mi-ar putea face drumul schimbarii mai lin,nu regret ca l-am cunoscut,stiu ca are rabdare cu mine,nu sunt prima pe care o asteapta si sigur nici ultima...

Persistenta si siaj peste medie.Complexitate,densitate si echilibru in evidentierea anumitor note,diametral opuse!

Sory
Sory

Siropos, bogat, fructat, persistenta uimitoare!Sofisticat, elegant, cald si intens. Imi place!

Mrg
Mrg

L-am testat iar astazi si m-a lovit asemanarea cu Delices de Cartier...poate fiindca este foarte cald si toate parfumurile se indulcesc pe pielea mea. Speram sa fie mai putin fructat, mai "abstract", totusi.

Mmmmmmmm... Casa Piguet imi place tare mult! Pe langa faptul ca au sticlele foarte elegante, calitatea parfumurilor lor este de necontestat. Aromele lor intra in preferintele mele si astfel, pentru mine, aceasta casa este una din cele mai bune!
Visa este o incantare fructata, dar fina, eleganta. Simt para si piersica, cu ceva vanilie si cu piele fina intoarsa. Desigur, acesta nu este doar un fructat banal! Este mai degraba un chypre-fructat soft. Fructele sunt atat de frumos imbracate cu cate un strop de paciuli, licheni si rasini si completate cu un strop de santal. Parfumul nu este extrem de dulce, ci doar cat sa fie sensual. Siajul si persistenta sunt moderate. Evaluare: 9/10

Si acum pentru cei care doresc sa afle cateva pareri despre varianta VISA 2007 Parfum Pur: initial mi s-a parut acelasi miros doar mai concentrat, insa dupa ce le-am comparat pe ambele incheieturi s-au remarcat diferente mici, dar insemnate. Asadar sub forma de parfum pur, Visa prezinta din start o latura moale si calda pe care ca EDP si-o pastra incatusata ore bune pana sa si-o dezvaluie.

Roscata din filmul anterior (recenzia de mai jos) sta acum aproape de tine pe o sofa din piele, ii simti mai intens parfumul si ea rade din tot sufletul dandu-si capul frumos pe spate cand ii spui ca arata grozav…si in seara aceea cand ai cunoscut-o ai simtit cum totul in jurul tau a explodat in miliarde de particule ca apoi toate piesele sa se reordoneze altfel…acum traiesti si respiri doar pentru ea. Totul se va schimba in viata ta dupa ce mirosi Visa. Din rau in bine si din bine in perfect. E parfumul perfect! Nu-i lipseste nimic, absolut nimic. Si il vreau toata viata!

Parfumul pur incepe direct cremos, lipsindu-se total de bergamota aceea proaspata si amaruie din debutul variantei EDP. Mai putin efervescent, mai multa pasiune…sari direct in intimitatea aceea dulce cladita din arome orientale, puf de piersica zemoasa si amprena olfactiva lasata pe corp de o rochie eleganta din piele fina. Asadar esti preluat direct de notele gurmand-fructate din EDP, insa si mai neted amestecate. Dureaza la fel de mult, dar siajul e mai mic pentru a te provoca sa-l adulmeci de aproape.

Inegalabil!

VISA 2007---Petrecere, zgomot, muzica live, clinchet de pahare, fum, intr-un Penthouse din Manhattan. Tipa are parul in nuante aramii, poarta un sacou lung negru si habar n-am daca are sutien sau nu sub bluza fina care-i acopera pieptul. Poarta pantaloni de piele negri si niste tocuri ametitoare. In mana tine un pahar de coniac si te priveste drept in ochi. That`s the spirit! VISA parcurge un drum sinuos prin multimea de note dulci de fructe uscate si accente de pielarie pe o baza smokey. Un parfum foarte senzual care creeaza dependenta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Robert Piguet Visa 2007 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Robert Piguet Visa 2007, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Visa 2007 dupa Robert Piguet. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Visa 2007 de Robert Piguet reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Bottega Veneta Bottega Veneta Amouage Memoir Woman The Different Company Sublime Balkiss Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Robert Piguet Rose Perfection Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Calypso Amouage Amouage Lyric Woman Tom Ford Noir de Noir Sospiro Perfumes Erba Pura Xerjoff Bouquet Ideale Serge Lutens Datura Noir Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue