Designeri » R S » Chypre Floral « Grupuri

Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama

Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama

Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama Imagini Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama Imagini Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama Imagini Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama Imagini Capucci de Capucci Roberto Capucci de dama Imagini

Capucci de Capucci de Roberto Capucci este un parfum Chypre Floral de dama. Capucci de Capucci a fost lansat in 1987. Notele de varf sunt aldehide, coriandru, note verzi, piersica, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, iasomie, ylang-ylang, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, ambra, paciuli, nuca de cocos, zibeta, lichen, vetiver si cedru.

aldehide coriandru note verzi piersica bergamot lamaie

garoafa tuberoza iasomie ylang-ylang lacramioare trandafir

pielarie ambra paciuli nuca de cocos zibeta lichen vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Capucci de Capucci by Roberto Capucci.

Capucci de Capucci Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

Am varianta vintage și îmi place: e un fel de Poison corcit cu Chanel, plin de aldehide și de tuberoză, cu ceva condimente, garoafă, desigur, dry down animalic. Structura multistratificată amintește de creațiile vestimentare ale lui Roberto Capucci. Nu e neobișnuit: sunt sigură că am mirosit ceva similar în măsuța de toaletă a bunicii, cândva prin anii 90.
Eu îl percep ca pe un parfum senzual, clasic, dar întunecat: un parfum de foaier, aș zice, de tapiserii din catifea vișinie, măști, seară de iară și, poate, o ușoară melancolie fără obiect.

Capucci de Capucci by Roberto Capucci 2.50 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roberto Capucci Capucci de Capucci fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roberto Capucci Capucci de Capucci, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Capucci de Capucci dupa Roberto Capucci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Capucci de Capucci de Roberto Capucci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Trussardi Trussardi Skin Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Avon Timeless Lancome Cuir de Lancome (La Collection Fragrances) Germaine Monteil Royal Secret II Perfumer`s Workshop Samba Nova Luciano Soprani Strass Yves Rocher Diamella Etienne Aigner Explosive Saffron James 'Ume Galimard Yavana Strange Invisible Perfumes L'Invisible