Designeri » R S » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Paradiso Roberto Cavalli de dama

Paradiso Roberto Cavalli de dama

Paradiso Roberto Cavalli de dama Imagini Paradiso Roberto Cavalli de dama Imagini Paradiso Roberto Cavalli de dama Imagini Paradiso Roberto Cavalli de dama Imagini Paradiso Roberto Cavalli de dama Imagini Paradiso Roberto Cavalli de dama Imagini

Paradiso de Roberto Cavalli este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Acesta este un parfum nou Paradiso a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Louise Turner. Notele de varf sunt citrice, mandarina si bergamot; Nota de mijloc este iasomie; Notele de baza sunt pin, chiparos si lauri.

citrice mandarina bergamot

iasomie

pin chiparos lauri

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Paradiso by Roberto Cavalli.

Paradiso Azzurro

Paradiso Recenziile parfumurilor

Lila79
Lila79

Un parfum minunat, te duce cu gandul la vacanta de vara, undeva pe malul Mediteranei. Usor masculin in notele de baza, dar fara a fi deranjant. Designul sticlei inedit.Longevitate mare !
Recomand cu caldura!

muneca_brava
muneca_brava

Miroase ff bine, o alegere perfecta pentru o plimbare romantica intr-o seara de vara racoroasa -caci buchetul de flori albe pot deveni sufocante la temperaturi caniculare).Persista foarte mult.

liliB
liliB

Un parfum fascinant si foarte puternic! Il asemuiesc ca longevitate cu Aromatics Elixir de la Clinique, care tine o vesnicie pe piele, cel putin 14 ore!! Si eu simt teiul destul de pregnant, un miros f.placut si aerisit! Minunat pentru primavara/vara!

Dana Maria
Dana Maria

Debutul e chiar un paradis. Se simt niste fructe zemoase, dulci, delicioase! Apoi eu simt tei... desi nu e listat, se simte. Miroase o vreme ca o seara calda de vara, ca un apus cu aroma de tei de sub fereastra. Imi place, dar trebuie sa il mai adulmec.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roberto Cavalli Paradiso fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roberto Cavalli Paradiso, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Paradiso dupa Roberto Cavalli. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Paradiso de Roberto Cavalli reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Salvatore Ferragamo Signorina Eleganza Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Estée Lauder Sensuous Nude Bvlgari Mon Jasmin Noir Bvlgari Omnia Amethyste Bvlgari Bvlgari Pour Femme Hermes Kelly Caleche Paco Rabanne Black XS for Her Hermes 24 Faubourg Salvatore Ferragamo Signorina Misteriosa Paco Rabanne Olympea Aqua Bvlgari Omnia Indian Garnet Hermes Un Jardin Apres la Mousson Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Si Sensuelle Valentino Valentino Donna Dolce&Gabbana The One Gentleman Carolina Herrera Good Girl Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Avon Perceive Dew