Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama

Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama

Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Videouri
Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Imagini Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Imagini Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Imagini Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Imagini Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Imagini Roberto Cavalli Nero Assoluto Roberto Cavalli de dama Imagini

Roberto Cavalli Nero Assoluto de Roberto Cavalli este un parfum Oriental Floral de dama. Roberto Cavalli Nero Assoluto a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Louise Turner. Notele de varf sunt orhidee si citrice; Nota de mijloc este vanilie; Notele de baza sunt abanos si note lemnoase.

orhidee citrice

abanos note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Roberto Cavalli Nero Assoluto by Roberto Cavalli.

The One Desire

Roberto Cavalli Nero Assoluto Recenziile parfumurilor

liliB
liliB

Am achizitionat acest parfum in urma comentariilor facute aici si pot sa spun ca nu sunt dezamagita de el. Imi plac parfumurile florale cu iz oriental si acesta nu face exceptie. Insa nu are persistenta pe care as fi dorit-o si imi pare rau pentru ca, altfel este placut, fin, cremos si ......se duce repede.

Nero Assoluto nu este un parfum rau! (din punctul meu de vedere, bineinteles! :) )
Este bogat, cremos si "noir", insa nu depresiv ci... fructat-cremos, intens. Simt in el gena originalului, insa acesta este mai catifelat, nu atat de strident precum editia initiala. Din pacate insa, mu are calitatile tehnice ale aceluia: aici avem siaj si persistenta doar moderate. Dar este un parfum frumos pentru sezoanele reci. Evaluare: 7/10

Liviu
Liviu

Wow!!! E primul oriental fara rasini, tamaie, mosc pe care-l miros...doar flori tropicale si esente lemnoase! E splendid! Nu ma bag in descrieri tehnice, pot spune doar ca nu e greoi, imbacsit ci majestuos. Merge perfect la tinute de gala dar si purtat asa...fiindca ai chef. Cresti dozajul, impresionezi pe toata lumea, il limitezi, te bucuri doar tu si pe cine lasi sa se apropie de tine. Performantele ii sunt foarte bune si ma bucur ca lumea nu a tabarat pe el pentru ca vei fi doar tu invaluita in Nero Assoluto. 10/10

Dana Maria
Dana Maria

Se simt citricele in prima faza, ca apoi sa dispara incet incet, facand loc vaniliei. Mmmm...

Addict
Addict

Nici superficial,nici profund...un "semi-elegant",dacă-mi este permisă expresia...da,am găsit:este un parfum DECORATIV,potrivit pentru o seară festivă.Lumea te întrebă ce porți,deși nu are un siaj extraordinar(dacă îl dai în cantități rezonabile).
Nu mi se pare un parfum greu,poate datorită citricelor din debut,care însă nu se percep ca atare...ele doar acompaniază nota florală.Ca orice oriental,are și vanilie,subtilă,care-l îndulcește exact cat trebuie,așa că în niciun caz nu poți spune că este un parfum dulce! Iar notele lemnoase din final se așează frumos peste vanilie și o urmă din florile din debut.
Una peste alta,mi-a plăcut să-l port în noaptea de Anul Nou,dar cred că ar merge si ziua,iarna,la un eveniment.
Marele său minus este persistența...după trei ore nu l-am mai perceput pe piele,așa că l-am pulverizat iar(pe haine rămane mult mai mult)!

N-am urmarit atent tot ce a produs marca Roberto Cavalli in ultimii ani, dar primind ieri un esantion din Nero Assoluto am fost bucuroasa sa descopar cat de bine e lucrat. Parfumul este bogat si are in el gena senzualitatii. Asa trebuie sa miroasa un parfum seducator: tulburator, hipnotizant, amplu si incarcat de mister.

Este o placere sa-i urmaresti evolutia, sa simti cum notele i se impletesc senzual si produc un efect narcotic. Nu pare a avea o constructie ierarhica, nicio nota nejucand un rol individual. Toate ingredientele se iubesc si se impaca de minune.

Miroase exotic-floral cu accente lemnoase. S-ar putea sa contina si ceva neroli, doar cat sa dea un usor accent proaspat, dar in rest dominante sunt florile exotice si fondul lemnos extraordinar redat. Baza este cremoasa, foarte omogena. Ce parfum patimas!

Fiind greu si intens cred ca ar fi ideal de iarna. Imi place sa port genul acesta de parfumuri tari cand merg iarna la petreceri. Stii mirosul acela de care esti constienta si tu si cei din jur cand intri in casa din gerul de afara si aduci cu tine aerul proaspat imbibat in par si in paltonul elegant suprapus cu un parfum seducator? Si gazda te imbratiseaza si exclama: ce grozav poti sa mirosi! Si asa e. Nero Assoluto este genul asta de parfum, care te impodobeste ideal iarna si te transforma in diva serii.

Roberto Cavalli Nero Assoluto by Roberto Cavalli 3.59 out of 5 based on 18 ratings and 6 user reviews

FragranceX.com
Eau De Parfum 1.7oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto Perfume by Roberto Cavalli, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto eau de parfum for women 2.5 oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto eau de parfum for women 2.5 oz
FragranceNet.com
Eau De Parfum 1.7oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto by Roberto Cavalli Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
FragranceX.com
Eau De Parfum 2.5oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto Perfume by Roberto Cavalli, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
StrawberryNET.com
Roberto Cavalli Nero Assoluto Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
FragranceNet.com
Eau De Parfum 2.5oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto by Roberto Cavalli Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
StrawberryNET.com
Roberto Cavalli Nero Assoluto Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Roberto Cavalli Nero Assoluto Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roberto Cavalli Roberto Cavalli Nero Assoluto, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Roberto Cavalli Nero Assoluto dupa Roberto Cavalli. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Roberto Cavalli Nero Assoluto de Roberto Cavalli reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Boucheron Boucheron Robert Piguet Visa 2007 Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Yves Saint Laurent Cinema Bottega Veneta Bottega Veneta The Different Company Sublime Balkiss Christian Dior Dune Montale Pure Gold Guerlain Jardins de Bagatelle Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum Intense Chanel Coco Eau de Parfum Rance 1795 Pres de Toi Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain My Insolence Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Juliette Has A Gun Lady Vengeance La Prairie Midnight Rain Viktor&Rolf Flowerbomb Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte