Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Serpentine Roberto Cavalli de dama

Serpentine Roberto Cavalli de dama

Serpentine Roberto Cavalli de dama Videouri
Serpentine Roberto Cavalli de dama Imagini Serpentine Roberto Cavalli de dama Imagini Serpentine Roberto Cavalli de dama Imagini

Serpentine de Roberto Cavalli este un parfum Oriental Floral de dama. Serpentine a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt pelin, mandarina, gardenie tahitiana si floare de mangotier; notele de mijloc sunt frunza de violeta, floarea tiare, piper si frangipani; Notele de baza sunt balsam Tolu, lemn de santal si ambra.

pelin mandarina gardenie tahitiana floare de mangotier

frunza de violeta floarea tiare piper frangipani

balsam Tolu lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Serpentine by Roberto Cavalli.

Serpentine Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

E genul de parfum cu care nu dai gres dar nici nu vei obtine un wow! Ce pot spune decat ca e placut! Debuteaza cu note citrice peste care se astern flori albe si apoi devine usooor balsamic. Lasa un miros placut pe piele, discret spre moderat, se lasa simtit de purtator si persista binisor. Nu l-am simtit chimic sau cu ingrediente proaste. Sticla e frumoasa, pretul bun si merge facut cadou pentru ca sunt putine sanse sa nu placa. Bine, nici sa fie iubit nu prea cred sa fie mari sanse. Nota mea 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roberto Cavalli Serpentine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roberto Cavalli Serpentine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Serpentine dupa Roberto Cavalli. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Serpentine de Roberto Cavalli reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Paco Rabanne Ultraviolet Christian Dior Dior Addict Yves Saint Laurent Belle d`Opium Yves Saint Laurent Cinema Roberto Cavalli Just Cavalli Her Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Kenzo Flower by Kenzo Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Samsara Eau de Parfum Nina Ricci Nina Christian Dior Midnight Poison Bvlgari Jasmin Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Gabriela Sabatini Gabriela Sabatini Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Tom Ford Black Orchid Yves Rocher Iris Noir Chopard Wish