Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Alchimie Rochas de dama

Alchimie Rochas de dama

Alchimie de Rochas este un parfum Oriental Floral de dama. Alchimie a fost lansat in 1998. Creatorul acestui parfum este Jacques Cavallier. Notele de varf sunt coacaze negre, prune, mandarina, cassia, liliac, piersica, castravete, zambila, grapefruit, Para si bergamot; notele de mijloc sunt salcam, nuca de cocos, wisteria, iasomie, heliotrop, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, vanilie, caramel si lemn dulce.

coacaze negre prune mandarina cassia liliac piersica castravete zambila grapefruit Para bergamot

salcam nuca de cocos wisteria iasomie heliotrop lacramioare trandafir

lemn de santal boabe de tonka ambra mosc vanilie caramel lemn dulce

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Alchimie by Rochas.

Alchimie Recenziile parfumurilor

desdekid
desdekid

Este un parfum oriental, cald, dens, ametitor, il port doar foarte rar la ocazii speciale (opera, teatru, o seara la un restaurant foarte elegant). L-as compara ca feeling cu Samsara sau cu Dune. Nu il recomand sub 30 de ani, dar nu este un parfum batranicios sau pudrat, doar ca este un parfum pentru o doamna eleganta, nu pentru fete imbracate in blugi.

Frumusica
Frumusica

Nu am foarte multe parfumuri in garderoba..pentru ca am un singur parfum, al meu, care ma defineste intru totul. Nu inteleg insa cum poti da note si clasificari altor parfumuri..oricat de bogata ai avea garderoba..oricat de multe alte parfumuri ai fi testat...Cred ca nu avem calificarea necesara de a clasa sau declasa creatii ale unor parfumieri renumiti care banuiesc ca stiu sa-si faca meseria! Putem eventual da puncte pentru cum interactioneaza un parfum sau altul cu chimia pielii noastre, cu gustul nostru personal, cu ceea ce asteptam in acel moment de la un parfum!

irinamicut
irinamicut

Miroase f f bine..din pacate nu se mai gaseste..
este feminin, savuros, sexy...

Un parfum dulce, destul de cremos, insa nu as putea spune ca ma impresioneaza... se simte bine pruna zemoasa, combinata cu ceva flori, indefinibile. Apare apoi vanilia care se suprapune peste amalgamul creeat dinainte. Are un aer imbacsit, nu are rafinament, eleganta... ceea ce are din belsug este insa un siaj ametitor si persistenta de durata! Nota mea: 5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rochas Alchimie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rochas Alchimie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Alchimie dupa Rochas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Alchimie de Rochas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Organza Guerlain L'Heure Bleue Moschino Couture! Chopard Casmir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Roberto Cavalli Just Cavalli Her Christian Dior Dior Addict Cerruti 1881 Roberto Cavalli Serpentine Tom Ford Noir Pour Femme Cartier Baiser Vole Frederic Malle Portrait of a Lady Histoires de Parfums 1889 Moulin Rouge Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Hermes 24 Faubourg Pierre Balmain Ambre Gris Laura Biagiotti Venezia Pastello Christian Dior Dune Juicy Couture Juicy Couture Molinard Nirmala Limited Edition