Designeri » R S » Floral « Grupuri

Eau Sensuelle Rochas de dama

Eau Sensuelle Rochas de dama

tropical
Eau Sensuelle Rochas de dama Imagini Eau Sensuelle Rochas de dama Imagini Eau Sensuelle Rochas de dama Imagini Eau Sensuelle Rochas de dama Imagini Eau Sensuelle Rochas de dama Imagini

Eau Sensuelle de Rochas este un parfum Floral de dama. Eau Sensuelle a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Jean-Michel Duriez. Notele de varf sunt portocala sangerie, bergamot si mango; notele de mijloc sunt iasomie, radacina de stanjenel si floare de portocal; Notele de baza sunt fructe uscate, piper roz si mosc.

portocala sangerie bergamot mango

iasomie radacina de stanjenel floare de portocal

fructe uscate piper roz mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau Sensuelle by Rochas.

Eau Sensuelle Recenziile parfumurilor

Este un floral cu tenta fructata , destul de reusit. Miroase a iasomie si mango, completate de un strop de piper si mosc. Ingredientele au o calitate ok, iar parfumul este potrivit pentru primavara. Nu este foarte dulce, ci doar dulceag, nu este foarte chimic ca si miros, iar siajul si persistenta sunt moderate. Nota mea: 5/10

Paula Tampau
Paula Tampau

Ce pot spune? ... Atingerea senzuala a acestui fin parfum... atat de elegant si clasic ,m-a incantat de prima data. L-am cumparat si nu am dat gres. Ideal in diminetile de vara ( si nu numai) ... La birou, acasa, la sala de sport, "Eau Sensuelle de Rochas" te surprinde cu modernism, iti da forta si siguranta de ati incepe programul de la 6 dimineata si sa continui ,linistita, pana mai tarziu. Chiar daca notele sale sunt mai mult florale nu este excesiv de dulce. Pentru ca este un parfum atat de proaspat, al poti aplica oricand.In ocazii speciale ( actioneaza ca un..."sarut proaspat" daca esti in compania iubitului ,da? Ok!). Nu te lasa indiferent(a), emanarea subtila a acestui parfum este suficient de intensa pentru a dezamortii ,in mod placut, simturi curioase, stari inghetate... plafonate. Parfumeaza cu delicatete o piele bine bine hidratata... Este senzual si de bun gust... E misto! Ciao ciao

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rochas Eau Sensuelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rochas Eau Sensuelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau Sensuelle dupa Rochas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau Sensuelle de Rochas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Agent Provocateur Agent Provocateur Boucheron Boucheron Femme Eau de Parfum (2012) Guerlain L'Heure Bleue Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Tom Ford Black Orchid John Galliano John Galliano Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Jil Sander Jil Sander Woman III Chopard Casmir Christian Dior Miss Dior Blooming Bouquet Christian Dior J`adore Christian Dior Poison Hermes 24 Faubourg Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Lys Carmin Prada Infusion de Fleur d'Oranger Christian Dior Pure Poison Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris