Designeri » R S » Floral Verde « Grupuri

Fleur d`Eau Rochas de dama

acvatic
ozonic
Fleur d`Eau Rochas de dama Imagini Fleur d`Eau Rochas de dama Imagini

Fleur d`Eau de Rochas este un parfum Floral Verde de dama. Fleur d`Eau a fost lansat in 1996. Notele de varf sunt caisa, coacaze negre si pepene; notele de mijloc sunt mimoza, zambila de apa, heliotrop, lacramioare, lotus si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra si vetiver.

caisa coacaze negre pepene

mimoza zambila de apa heliotrop lacramioare lotus trandafir

lemn de santal ambra vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleur d`Eau by Rochas.

Fleur d`Eau Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Nu știu dacă acest parfum se mai produce sau nu. Dacă se mai produce, as vrea și eu 30 ml. E tare feminin. Debutul este fructat, dar nicidecum dulce. Pepenele este unul galben dar o rasa aparte. Cu miezul verzui. Dulce și parfumat. Tot acest melanj este rotunjit de nuanțe florale, dar nu o floare în mod specific. Lacrămioara perfecta încă o mai aștept.
Este slăbuț ca și siaj, dar fain ca și compoziție. Un parfum de vara și rochițe voalate cât se poate de fain și firesc într-un fel.
Notele de mijloc se mai îndulcesc, dar nu foarte mult. Cat sa nu devină gurmand , zic eu, ci sa rămână floral - fructat. Se pare ca totuși. ..recunosc o floare. Și anume eternul trandafir. Care este feminin și catifelat.
Dar mai departe nu as putea spune ca este sau devine lemnos, sau ca apare vreun iz de vetiver. Ceea ce mie îmi place. Rămâne un parfum despre flori și fructe, pe care îl voi lua cu siguranță dacă îl voi găsi. Momentan mă bucur de o miniatura pe care mi-e mila sa o folosesc.
Purtătoarea : e feminina și trecuta de vârstă adolescentei. Poarta ținute lejere și nu se dorește un femme fatale, dar are clenci.
Locatia: eu l-as purta la mare, eventual în ținuturi franțuzești, pline de poezie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rochas Fleur d`Eau fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rochas Fleur d`Eau, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleur d`Eau dupa Rochas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleur d`Eau de Rochas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Giorgio Armani Sensi White Notes Jil Sander Sensations Jennifer Lopez Glow Yves Rocher Pur Desir de Mimosa Serge Lutens Gris Clair Pierre Balmain Ambre Gris Montana Parfum d`Elle Thierry Mugler Womanity John Varvatos John Varvatos Charriol Tourmaline Donna Karan Pure DKNY Verbena Burberry Body D`Orsay Tilleul Juliette Has A Gun Citizen Queen Yves Rocher So Elixir Yves Saint Laurent Belle d`Opium Joop! Joop! Le Bain Roberto Cavalli Serpentine Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Lalique Encre Noire Pour Elle