Designeri » R S » Floral Aldehidic « Grupuri

Madame Rochas Rochas de dama

Madame Rochas Rochas de dama

aldehide
Madame Rochas Rochas de dama Imagini Madame Rochas Rochas de dama Imagini

Madame Rochas de Rochas este un parfum Floral Aldehidic de dama. Madame Rochas a fost lansat in 1960. Creatorul acestui parfum este Guy Robert. Notele de varf sunt aldehide, caprifoi, floare de portocal, note verzi, zambila, neroli, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt tuberoza, stanjenel, violeta, radacina de stanjenel, iasomie, ylang-ylang, lacramioare, trabdafir bulgaresc si narcisa; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, lichen, vetiver si cedru.

aldehide caprifoi floare de portocal note verzi zambila neroli bergamot lamaie

tuberoza stanjenel violeta radacina de stanjenel iasomie ylang-ylang lacramioare trabdafir bulgaresc narcisa

lemn de santal boabe de tonka ambra mosc lichen vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Madame Rochas by Rochas.

Madame Rochas Recenziile parfumurilor

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Eu simt si zambila in acest parfum iar zambila este floarea mea preferata.Cine il alege insa fara a-l incerca inainte, nu trebuie sa uite ca este un aldehidic din anii '60.Deci totul tine de preferinte.Este oarecum usor de purtat raportat la celelalte parfumuri de acelasi gen.Ingredientele sunt din "categoria grea" iar cine nu suporta macar un parfum din brandul Agent provocateur, ma indoiesc ca il va suporta pe acesta.

Este un floral-aldehidic pudrat, foarte frumos construit in asa fel incat sa nu deranjeze. Este un vintage, insa imi pare usor de purtat, avand un iris frumos ca si floare dominanta, acompaniata bineinteles de alte flori si de licheni. Aldehidele sunt dozate cu grija si in general ingredientele sunt bine amestecate, rezultand un parfum foarte elegant, placut, potrivit unei tinute office. Siaj moderat, persistenta buna. Nota mea: 6/10

craitza
craitza

Parfum floral aldehidic placut,serios,potrivit cu o tinuta office,dupa parerea mea.

Madame Rochas by Rochas 3.55 out of 5 based on 13 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rochas Madame Rochas fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rochas Madame Rochas, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Madame Rochas dupa Rochas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Madame Rochas de Rochas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Dolce&Gabbana D&G Chanel Chanel N°5 Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Hypnotic Poison Davidoff Cool Water Cacharel Gloria Lancome O de Lancome Nina Ricci L'Air du Temps Cartier Must de Cartier Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dior Addict Amouage Amouage Gold pour Femme Juliette Has A Gun Lady Vengeance John Galliano John Galliano Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler Alien Essence Absolue Zara Matin L`Artisan Parfumeur Voleur de Roses Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys