Designeri » R S » Lemnos Condimentat « Grupuri

Rochas Man Rochas de barbati

Rochas Man Rochas de barbati

cafea
Rochas Man Rochas de barbati Videouri Rochas Man Rochas de barbati Videouri
Rochas Man Rochas de barbati Imagini Rochas Man Rochas de barbati Imagini Rochas Man Rochas de barbati Imagini Rochas Man Rochas de barbati Imagini Rochas Man Rochas de barbati Imagini Rochas Man Rochas de barbati Imagini Rochas Man Rochas de barbati Imagini

Rochas Man de Rochas este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Rochas Man a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt lavanda si bergamot; notele de mijloc sunt iasomie, cedru de Virginia, lacramioare, zmeura si cappuccino; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, ambra si vanilie.

lavanda bergamot

iasomie cedru de Virginia lacramioare zmeura cappuccino

lemn de santal paciuli ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rochas Man by Rochas.

Rochas Man Recenziile parfumurilor

Stefan92
Stefan92

Rochas Man este un parfum gurmand (fara a fi prea greu), care miroase de la inceput a capuccino, atragator as zice. Dupa aprox 3 ore devine mirosul sta foarte aproape de piele, moment in care intra in scena vanilia (este un dry down pe care l-am observat la multe alte parfumuri).

Verdict: 8+, trebuie incercat de iubitorii de cafea

Liviu
Liviu

L-am avut cu multi ani in urma, l-am achizitionat din nou acum cateva luni. Miroase la fel doar ca cel din urma sta mult mai prost la capitolul siaj si persistenta. Si l-am recomandat cu atata caldura incat daca cineva mi-a luat in considerare recomandarea e posibil sa-mi fi adresat niste injuraturi. Combinatia capucino+vanilie+ambra imi place teribil insa ceva-l aspreste si cred ca de ,,vina" e patchouli asta il impiedica sa devina dulcegaria suprema. Nu am primit complimente dar nici nu-mi pasa. Il depunctez din cauza ,,performantelor" 7/10

Catalin1981
Catalin1981

Dupa parerea mea,un parfum "pornorist" :)))Atat am avut de spus

tubykap20
tubykap20

Il ador! Un parfum pentru un barbat viril,care debordeaza de incredere in fortele proprii de cuceritor.Un parfum care poate fi purtat la un costum elegant,de un gentleman intre varste insa si de un burlac la vanatoare!Nu stiu de unde simt o nota cam ascutita de migdala aici insa acel cappuccino cremos aduce balanta la locul ei si reuseste impreuna cu vanilia si ambra sa echilibreze totul.

Nu mai am cuvinte,nu ma pot dezlipi de mana,e un parfum care te face sa iti pierzi mintile in fata celui care il poarta!

Inca un parfum excelent in persistenta si siaj care nu poate fi testat in magazinele noastre din pacate!

Nota 10+

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rochas Rochas Man fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rochas Rochas Man, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rochas Man dupa Rochas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rochas Man de Rochas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Intense Lalique Encre Noire Thierry Mugler A*Men Hermes Terre d'Hermes Lolita Lempicka Lolita Lempicka Au Masculin Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Malt Chanel Allure Pour Homme Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Christian Dior Fahrenheit Bvlgari Black Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Fendi Fan di Fendi pour Homme Guerlain Habit Rouge Eau de Toilette Nikos Sculpture pour Homme Montblanc Individuel