Designeri » R S » Chypre Fructat « Grupuri

Rochas Soleil Rochas de dama

Rochas Soleil Rochas de dama

Rochas Soleil Rochas de dama Videouri

Rochas Soleil de Rochas este un parfum Chypre Fructat de dama. Rochas Soleil a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt Para, mandarina si piper roz; notele de mijloc sunt tuberoza, floare de portocal si trandafir; Notele de baza sunt paciuli, lemne albe si vanilie.

Para mandarina piper roz

tuberoza floare de portocal trandafir

paciuli lemne albe vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rochas Soleil by Rochas.

Noa Summer 2012

Rochas Soleil Recenziile parfumurilor

Parfumul incepe usor amarui, aspru, insa vreo 10 minute se mai rotunjeste, insa, din pacate pentru mine se si indulceste cam mult! Observ ca para nu este tocmai una din notele mele favorite in parfumuri... iar combinatia cu tuberoza, face parfumul sa aiba un aer usor imbacsit, dulce-prafos. De data asta zic: pas!
Nota mea: 2/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Hm, un fel de doua feluri. Inca unul care imi place si nu-mi place.
Ce-mi place: tuberoza. E calda, dar foarte moderata, e ofemeie care stie cine e si nu umbla nici cu capul in jos, dar nici cu farafastacuri sofisticate. Eu mi-s, Tube, va salut! Florile de portocal o incalzesc, dar nu ies in evidenta cu nuanta sufocanta. La fel si trandafirul: parca e si nu e, improspateaza compozitia abia simtit impreuna cu ceva citrice, care-si picura sucul fresh pe petalele lui, inrourandu-l.
Ce nu-mi place: para. Daca para asta s-ar ivi la varf, disparand ulterior, as fi fericita. Insa, ea strabate tot parfumul si, fiind usor artificiala, mirosi rapid cum se inclina balanta inspre "nu-mi place" din cauza ei. Poate ca e si potentata de lemnele alea albe pe mine, eu am uneori neintelegeri cu cedrul, santalul...
Culmea e ca am cumparat aceasta sticla tocmai pt. ca voiam o combinatie tuberoza-para! Am gasit-o, in mare imi si place, ar fi un florigurmand cu buna persistenta (siaj mediu, asa cum prefer eu), DAR are "darul" asta cu para care-i scade calitatea. Incercati-l, poate pe voi pica para mai bine! Pret accesibil si ganditi-va ca Rochas stagneaza productia.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rochas Rochas Soleil fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rochas Rochas Soleil, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rochas Soleil dupa Rochas. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rochas Soleil de Rochas reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Rochas Femme Rochas Serge Lutens Chypre Rouge Van Cleef & Arpels Gem Badgley Mischka Badgley Mischka Yohji Yamamoto Yohji Jasper Conran Jasper Conran Her Frederic Malle Le Parfum de Therese Cacharel Amor Amor Sunrise Natura Shiraz DSH Perfumes Wild Fig Daniel Vaudd Actus Reus Rihanna Reb'l Fleur