Designeri » R S » Oriental « Grupuri

Danger Roja Dove de dama

Danger Roja Dove de dama

Danger de Roja Dove este un parfum Oriental de dama. Danger a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Roja Dove. Notele de varf sunt bergamot, grapefruit, lamaie, mandarina si lamaita; notele de mijloc sunt gardenie, iasomie, piersica, trandafir de mai, violeta si ylang-ylang; Notele de baza sunt cuisoare, paciuli, lemn de santal, mosc, radacina de stanjenel, boabe de tonka si vanilie.

bergamot grapefruit lamaie mandarina lamaita

gardenie iasomie piersica trandafir de mai violeta ylang-ylang

cuisoare paciuli lemn de santal mosc radacina de stanjenel boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Danger by Roja Dove.

Samsara Eau de Parfum

Danger Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte rafinat cu miros predominant de santal. Esta santalul din Samsara EDT si Sensuous. Este insa mai rafinat construit decat cele doua. Este catifelat, intens, insa nu inecacios sau prea greu. Este de purtat in sezoanele reci, mai ales toamna cred ca este anotimpul lui preferat si este elegant, foarte elegant. Siajul si persistenta sunt doar moderate, asadar imi pare ca u prea justifica pretul foarte mare pe care il are parfumul, mai ales ca se aseamana extrem de bine cu Samsara EDT si de asemenea destul de bine si cu Sensuous...
Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roja Dove Danger fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roja Dove Danger, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Danger dupa Roja Dove. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Danger de Roja Dove reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Amouage Honour Woman Roja Dove Diaghilev Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Agonist Isis Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Puredistance White Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Guerlain Mon Precieux Nectar Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Xerjoff Irisss WIDIAN IV WIDIAN II Frederic Malle Iris Poudre Guerlain French Kiss Lorenzo Villoresi Teint de Neige Neela Vermeire Creations Bombay Bling! Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Vol de Nuit