Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Enigma Roja Dove de dama

Enigma Roja Dove de dama

Enigma de Roja Dove este un parfum Oriental Floral de dama. Enigma a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, neroli si piersica; notele de mijloc sunt ylang-ylang, iasomie, trandafir, heliotrop si muscata; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal, paciuli, radacina de stanjenel, mosc si Ambergris.

bergamot neroli piersica

ylang-ylang iasomie trandafir heliotrop muscata

vanilie lemn de santal paciuli radacina de stanjenel mosc Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Enigma by Roja Dove.

White

Enigma Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Cit e de frumos si elegant acest parfum , exact așa cum mi l-a descris Dia , căreia ii mulțumesc pentru sfaturi .Nici nu am cuvinte , tocmai ce l-am testat acum 30 minute .....sint încă prizoniera simțurilor , dar nelly il descrie bine , chiar e un parfum de zâne ! Sau regine!!
Ma bucur ca am ales sa il testez , de mult timp ma gândesc la parfumurile Roja , de multe ori am cumpărat blind si de vreo doua ori am dat greș , nu ca parfumurile respective nu ar fi fost ok ,ci pentru ca nu sint pentru mine cele prea masculine sau afumate . De aceea am cumpărat câteva mostre de la Roja ( mai puneam ceva bani si luam un parfum întreg ) , dar nu regret , absolut toate sint superbe :Enigma,Nuwa, Goodnight kiss, Amber Aoud, Gardenia,Amore Mio.
Enigma-oriental fin ,ușor vanilat , flori fine albe , mosc , un parfum adevărat .

nelly_rose
nelly_rose

Un parfum fin, foarte fin, din cel mai fin casmir.
Enigma debuteaza direct cu note de mosc florale si usor fructate, un melanj foarte rafinat si placut. Parfumul nu se lasa descifrat usor si mi-a luat ceva sa-l percep in ansamblul lui. Desi siajul nu e la nivelul pielii, structura lui aerata, ca o impletitura cu ochiuri mari de casmir alb, il fac sa fie perceput in valuri de-a lungul zilei. Se ascunde printre haine si piele si apare vioi si prezent cand nici nu te astepti.
A fost o experienta placuta testarea acestui parfum de zane, de Alba ca Zapada. Nu stiu daca pretul lui nu e nitel exagerat insa, cu siguranta, calitatea materialelor si compozitia rafinata il aseaza in clasa superioara a parfumurilor. Un lux pentru cine si-l permite.

Enigma by Roja Dove 4.00 out of 5 based on 6 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roja Dove Enigma fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roja Dove Enigma, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Enigma dupa Roja Dove. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Enigma de Roja Dove reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Frederic Malle Carnal Flower Roja Dove Danger Amouage Honour Woman Neela Vermeire Creations Bombay Bling! Guerlain Angélique Noire Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Xerjoff Damarose Agonist Isis Boadicea the Victorious Ardent Puredistance Opardu Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Chanel Allure Sensuelle Xerjoff Elle Roja Dove Nüwa Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tom Ford Noir de Noir Amouage Dia pour Femme Amouage Ubar MariaLux Truly