Designeri » R S » Oriental Floral « Grupuri

Enigma Roja Dove de dama

Enigma Roja Dove de dama

Enigma de Roja Dove este un parfum Oriental Floral de dama. Enigma a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt bergamot, neroli si piersica; notele de mijloc sunt ylang-ylang, iasomie, trandafir, heliotrop si muscata; Notele de baza sunt vanilie, lemn de santal, paciuli, radacina de stanjenel, mosc si Ambergris.

bergamot neroli piersica

ylang-ylang iasomie trandafir heliotrop muscata

vanilie lemn de santal paciuli radacina de stanjenel mosc Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Enigma by Roja Dove.

Enigma Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Un parfum fin, foarte fin, din cel mai fin casmir.
Enigma debuteaza direct cu note de mosc florale si usor fructate, un melanj foarte rafinat si placut. Parfumul nu se lasa descifrat usor si mi-a luat ceva sa-l percep in ansamblul lui. Desi siajul nu e la nivelul pielii, structura lui aerata, ca o impletitura cu ochiuri mari de casmir alb, il fac sa fie perceput in valuri de-a lungul zilei. Se ascunde printre haine si piele si apare vioi si prezent cand nici nu te astepti.
A fost o experienta placuta testarea acestui parfum de zane, de Alba ca Zapada. Nu stiu daca pretul lui nu e nitel exagerat insa, cu siguranta, calitatea materialelor si compozitia rafinata il aseaza in clasa superioara a parfumurilor. Un lux pentru cine si-l permite.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roja Dove Enigma fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roja Dove Enigma, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Enigma dupa Roja Dove. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Enigma de Roja Dove reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Frederic Malle Carnal Flower WIDIAN IV Roja Dove Diaghilev Boadicea the Victorious Ardent Frederic Malle Iris Poudre Tom Ford Noir de Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Amouage Dia pour Femme Giorgio Armani Myrrhe Impériale Puredistance White Guerlain French Kiss Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Xerjoff Lira Agonist Isis Guerlain Le Plus Beau Jour de Ma Vie Roja Dove Danger Guerlain Vol de Nuit