Designeri » R S » Chypre « Grupuri

Unspoken Roja Dove de dama

Unspoken Roja Dove de dama

Unspoken Roja Dove de dama Imagini Unspoken Roja Dove de dama Imagini Unspoken Roja Dove de dama Imagini

Unspoken de Roja Dove este un parfum Chypre de dama. Unspoken a fost lansat in 2007. Notele de varf sunt bergamot, aldehide si lavanda; notele de mijloc sunt iasomie, neroli, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, lemn de santal, paciuli, vanilie, vetiver, rasini, ghimbir, cedru, note verzi, lichen, note condimentate, ambra si radacina de stanjenel.

bergamot aldehide lavanda

iasomie neroli ylang-ylang trandafir

labdanum lemn de santal paciuli vanilie vetiver rasini ghimbir cedru note verzi lichen note condimentate ambra radacina de stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Unspoken by Roja Dove.

Unspoken Recenziile parfumurilor

Este un parfum potrivit pentru toamna, ce are un caracter balsamic-lemnos. Miroase omogen a mai multe note orientale, este destul de cald ca si caracter, pot totusi sa identific un iris, in care este evidentiata latura lemnoasa (remember "sucul de morcovei"). Acest iris nu este insa intens, el e completat de o alta nota care nu imi este pe plac deloc: ghimbirul... :(( Pe langa cele doua se simte si un amalgam de note condimentate (warm spicy) si ceva aldehide (soft). Baza parfumului este ambrata, insa pe pielea mea se dezvolta si vetiverul care acreste parfumul intr-un mod destul de neplacut...
Concluzia: nu imi place parfumul, nu mi se potriveste, iar la cat de scump este, ma si bucur :)
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Roja Dove Unspoken fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Roja Dove Unspoken, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Unspoken dupa Roja Dove. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Unspoken de Roja Dove reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre
Bond No 9 Andy Warhol Lexington Avenue Gres Air de Cabochard Coty Stetson Gucci Gucci Pour Homme D.S. & Durga M'Head Reds Caesars World Caesars Man Gianfranco Ferre GFF Uomo Detaille Aeroplane Francesco Smalto Molto Smalto Alviero Martini Urban Safari Man Jeanne Arthes Shanghai Night Galimard Seigneur