Designeri » R S » Lemnos Aromatic « Grupuri

Arcadia Rouge Bunny Rouge unisex

Arcadia Rouge Bunny Rouge unisex

Arcadia Rouge Bunny Rouge unisex Imagini Arcadia Rouge Bunny Rouge unisex Imagini

Arcadia de Rouge Bunny Rouge este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Acesta este un parfum nou Arcadia a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Sonia Constant. Notele de varf sunt flori, seminte de morcov, amaretto, sofran si prune; notele de mijloc sunt tamaie, osmanthus si note lemnoase; Notele de baza sunt vetiver, lichen si cedru.

flori seminte de morcov amaretto sofran prune

tamaie osmanthus note lemnoase

vetiver lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Arcadia by Rouge Bunny Rouge.

Arcadia Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Holy Moly! Ce strasnica deschidere bahica! Mi s-au inmuiat coatele si genunchii de abia mai scriu. Grea taria asta! Cum nu prea am experienta cu parfumurile bahice, deocamdata singurele bahice care imi vin in mintea incetosata actualmente cu care as putea face o comparatie empirica intre concentratiile de alcool ar fi Le Baiser du Dragon si Gloria, dar ce vorbesc! Acelea sunt feminine si amaretto acolo e doar de un deget cat sa le incalzeasca putin. Aici lichiorul umple aproape tot flaconul de parfum, de nu mai ramane decat un picut de loc pentru niste completari lemnos-dulci-afumate.

Fiind in proportie considerabila, desigur ca nota sau acordul de amaretto imprastie initial un parfum ametitor cu iz de "mandorla amara", care imi demonstreaza in cate feluri se conjuga migdala in parfumerie. Aici e clar bahica, alcoolizata. In alte parti, stim, e vanilata sau heliotropica sau pudrata. Fiindca in Arcadia migdala e cum e ma determina sa stampilez parfumul drept unul barbatesc caci la cat e de breaz si darz si concentrat eu sincer nu-i fac fata. Dar ii recunosc fara doar si poate calitatile, e natural, miroase a parfum de lux, e cald, are o amprenta balsamic-virila, placut pentru interior sau sezon rece. Cu timpul totusi lichiorul se mai tempereaza si se simt mai clar si restul notelor. Corul lemnos dominat de un vetiver jilav vine din spate impreuna cu sofranul picant descriind pentru mine un gentlemen care-si petrece weekendul in cabana lui din munti. Tocmai a urcat pe drumul forestier si parcheaza in fata "chalet"-ului cozy. Ii da drumul lui Lord sa sare afara de pe bancheta din spate si dulaul isi scutura blanita aramie fluffy in aerul rece, apoi monsieur cel bine parfumat deschide portbagajul sa scoata delicatesele cumparate in oras. Printre pachetele cu branzeturi fine si friptura de pupla de miel se vede si sticla de amaretto din care va savura un paharel dupa cina in timp ce, nu-i asa, telefoneaza mai departe cu stuff-ul lui din oras.
Interesant parfum, elegant, de domn bine, e interesanta si sticla inghetata (in contextul asta imi vine sa zic mai degraba aburita) si in general toata oferta brandului e buna. Recomand Arcadia barbatilor care poarta in general parfumuri cu arome bahice si carora le place si vetiverul. Parfumul asta face un cocktail nemaipomenit din cele doua. Tine bine si se impleteste frumos cu frigul de afara. Totul e ca dupa ce te parfumezi sa nu arunci sticla peste umar cum e traditia la betie in unele culturi.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Rouge Bunny Rouge Arcadia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Rouge Bunny Rouge Arcadia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Arcadia dupa Rouge Bunny Rouge. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Arcadia de Rouge Bunny Rouge reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Hugo Boss Hugo Energise Escada Escada Sentiment pour Homme Gianfranco Ferre GF Ferre Bluemusk S.T. Dupont Essence Pure Pour Homme Carthusia Numero Uno L`Erbolario Vetiver de la Reunion Avon Just Play for Him Lotto Gravity Power for Men Rasasi Ambition Byblos Bamboo Adidas Adidas Moves Pulse Him Rituals No. 14 Cypress & Fresh Tangerine