Designeri » R S » Floral « Grupuri

S.T. Dupont Blanc S.T. Dupont de dama

S.T. Dupont Blanc S.T. Dupont de dama

tuberoza
S.T. Dupont Blanc S.T. Dupont de dama Imagini S.T. Dupont Blanc S.T. Dupont de dama Imagini

S.T. Dupont Blanc de S.T. Dupont este un parfum Floral de dama. S.T. Dupont Blanc a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Francoise Caron. Notele de varf sunt coacaze albe, nectarina si mandarina; notele de mijloc sunt tuberoza, floare de portocal, sangele voinicului, trandafir alb si lacramioare; Notele de baza sunt mosc, cashmeran, heliotrop si ambra alba.

coacaze albe nectarina mandarina

tuberoza floare de portocal sangele voinicului trandafir alb lacramioare

mosc cashmeran heliotrop ambra alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about S.T. Dupont Blanc by S.T. Dupont.

S.T. Dupont Blanc Recenziile parfumurilor

teo30967
teo30967

l-am cumparat de curand fiind incitata de comentariile de aici despre el . e un floral puternic, persistent si cu bataie mare, nu l gasesc special, spre final ...parca simt ceva sintetic in el, nu e batranicios, noi l-am folosit vara si a mers nu l-am simtit greu deloc, nu are note dulci greu de suportat doar flori, foarte multe flori intr-un buchet puternic.

Din nou, mi-au jucat feste ph-ul si viciul fumatului...
Blind buy acum vreo 2 ani, ca oferta era de nerefuzat. Lacrimioare, moartea mea... Nici vorba. S-a transformat intr-un perfect cypre floral, categoria care duhneste oribil pe mine, nici urma de lacrimioare, doar sintetic la greu, plus mirosul de old lady aferent. Inca nu eram asa de old lady pe atunci:))
L-am facut cadou a doua zi unei prietene si nu mi-a venit sa cred cand l-a pulverizat pe mana. Complet altul, dulce, floral,o incantare. E drept, ea nu fumeaza. Asa m-am invatat minte. Fara florale cand fumezi ca turcul...

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Este tot ce mi-am dorit sa fie Annick Goutal Grand Amour si nu e! Incepe ca un floral patrunzator (senzatia: teribil de indragostita, totul sclipeste in jurul meu), se continua cu o cpmlexitate crescanda (senzatia: sunt implinita, asta e dragostea pe care mi-am dorit-o!) si ramane dupa o vreme ca o crema densa, bogata, linistita si frumoasa (senzatia: apartinem impreuna, n-are rost sa ne mai grabim, avem o viata intreaga in fata noastra). din cand in cand, se mai ridica si cate o adiere de tuberoza animalica (ei, nimanui nu-i strica din cand in cand...sa-si aduca aminte ca nu suntem plante ;-))
Nu e rau deloc, un floral complex si optimist, dar echilibrat, pentru un pret...ridicol pt. asa o calitate: 20,34 Euro/100 ml)
Sticla in design tipic '80, se aseamana cu fatada magazinului unde lucrez, dar e mai frumoasa, alba, sculpturala (usoara geometrie brancusiana)
De evitat pe calduri mari si zapuseli!!

leila_mic
leila_mic

este un parfum cald, te invaluie in mireasma florilor de portocal, apoi predomina tuberozele ... pe mine ramane mirosul pana dimineata a doua zi ... chiar si dupa spalarea pe maini, a ramas pe incheietura; e foarte potrivit pentru vremea rece - toamna, iarna si chiar primavara devreme ... ca si celelalte parfumuri DUPONT - superb!!!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre S.T. Dupont S.T. Dupont Blanc fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre S.T. Dupont S.T. Dupont Blanc, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica S.T. Dupont Blanc dupa S.T. Dupont. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre S.T. Dupont Blanc de S.T. Dupont reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Molinard Habanita Elie Saab Le Parfum Juliette Has A Gun Citizen Queen Joop! Joop! Le Bain Keiko Mecheri Loukhoum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage Dia pour Femme Thierry Mugler Alien Essence Absolue Chanel Allure Sensuelle Chanel Chanel N°5 Givenchy Very Irresistible Sensual Yves Rocher Voile d'Ambre Guerlain Samsara Eau de Parfum Galimard Accroche-Coeur Christian Dior Dune Laura Biagiotti Essenza di Roma Puredistance Black Jean-Louis Scherrer Scherrer 2 Laura Biagiotti Mistero di Roma Donna Chanel Chance Eau de Parfum