Designeri » R S » Floral « Grupuri

Aviv (Jasmine) Sabon de dama

Aviv (Jasmine) Sabon de dama

Aviv (Jasmine) de Sabon este un parfum Floral de dama. Notele de varf sunt floare de portocal african si ylang-ylang; notele de mijloc sunt iasomie, lacramioare si frangipani; Notele de baza sunt mosc si ambra.

floare de portocal african ylang-ylang

iasomie lacramioare frangipani

mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aviv (Jasmine) by Sabon.

Aviv (Jasmine) Recenziile parfumurilor

flaviuca
flaviuca

Aviv (primavara in ebraica) este un parfum fresh, fara strop de dulceata in el. Este foarte proaspat, eu l-as numi aproape "crud" , fiind tocmai potrivit pentru zilele de aprilie. Iasomia se impaca extraordinar de bine cu floarea de plumeria (frangipani) si ii da apei de toaleta o baza cremoasa destul de puternica. Prospetimea ii este data insa si de floarea de ylang-ylang care aduce un iz usor amarui. Longevitatea este decenta (pe haine sta cam 8 ore, pe piele se pierde mai repede, insa asta depinde de ph-ul fiecaruia), siajul nu este el prea grozav, insa cred ca parfumul asta a fost special creat pentru a fi aproape de cel ce il poarta si nu pentru a ineca lumea cu taria lui.

Aviv (Jasmine) by Sabon 4.33 out of 5 based on 3 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Sabon Aviv (Jasmine) fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Sabon Aviv (Jasmine), completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aviv (Jasmine) dupa Sabon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aviv (Jasmine) de Sabon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Carla Fracci Carla Fracci Givenchy Givenchy Harvest 2007 Very Irresistible Damascena Rose Avon U by Ungaro for Her Victoria`s Secret So In Love Charles of the Ritz Forever Krystle Geoffrey Beene Geoffrey Beene Molinard 160 Chloe Chloe Eau de Parfum Intense Marjorie Midgarden Fragrances Summersent Black Phoenix Alchemy Lab Cottonmouth Project D by Dannii and Tabitha Day Saffron James Punono