Designeri » R S » Floral « Grupuri

Daliflor Salvador Dali de dama

Daliflor Salvador Dali de dama

Daliflor Salvador Dali de dama Imagini Daliflor Salvador Dali de dama Imagini Daliflor Salvador Dali de dama Imagini Daliflor Salvador Dali de dama Imagini

Daliflor de Salvador Dali este un parfum Floral de dama. Daliflor a fost lansat in 2000. Creatorul acestui parfum este Olivier Pescheux. Notele de varf sunt mandarina, violeta, grapefruit si lamaita; notele de mijloc sunt iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si vanilie.

mandarina violeta grapefruit lamaita

iasomie lacramioare trandafir

lemn de santal mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Daliflor by Salvador Dali.

Daliflor Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

o surpriză frumoasă şi văratecă, având în vedere faptul că nu prea creditez lăcrămioarele în parfumuri şi pe pielea mea: de data aceasta ele fac o pereche frumoasă şi revigorantă cu violeta şi lămâiţa. dintre notele de bază, pregnant este santalul. din păcate, nu se prea găseşte în varianta edp, pe care eu o am într-o miniatură vintage, superbă, ca obiect de colecţie, cum, de altfel, sunt toate sticlele dali.

sophie
sophie

Daliflor:)... Parfumul adolescentei mele.Este parca desprins din picturile suprarealiste ale lui Dali. Floral-dulce-pudrat,insa si cu accente subtile de mandarina si grape. Dupa o vreme, acest parfum se metamofozeaza avand accente lemnos-orientale de santal vanilie si mosk.

Daliflor by Salvador Dali 4.33 out of 5 based on 3 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Salvador Dali Daliflor fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Salvador Dali Daliflor, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Daliflor dupa Salvador Dali. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Daliflor de Salvador Dali reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Burberry Weekend for Women L`Occitane en Provence Cherry Blossom Estée Lauder Bali Dream L`Erbolario Tuberosa B Never Too Busy To Be Beautiful B Scent biehl parfumkunstwerke eo03 The Body Shop Love ETC Lisa Hoffman Tunisian Neroli Cliff Richard Summer Holiday Aloha Beauty Red Hibiscus Henri Bendel Orange Flower Oriflame Lucia