Designeri » R S » Floral Fructat « Grupuri

Dalissime Salvador Dali de dama

Dalissime Salvador Dali de dama

Dalissime Salvador Dali de dama Imagini Dalissime Salvador Dali de dama Imagini

Dalissime de Salvador Dali este un parfum Floral Fructat de dama. Dalissime a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Mark Buxton. Notele de varf sunt caisa, piersica, ananas si prune; notele de mijloc sunt iasomie, lacramioare, trandafir, tagetes si narcisa; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, vanilie, boabe de tonka, lici si ambra.

caisa piersica ananas prune

iasomie lacramioare trandafir tagetes narcisa

lemn de santal mosc vanilie boabe de tonka lici ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dalissime by Salvador Dali.

Dalissime Recenziile parfumurilor

Dalissime este un parfum dens, destul de dulce, ce miroase ca un gem de piersici, de-a dreptul delicios! Miroase si usor lemnos, migdalat, iar catre final devine usor ambrat-vanilat. Este in mod clar un parfum pentru vreme rece si foarte rece. Singurul lucru care ma nemultumeste putin la acest parfum este ca pe pielea dezvolta un iz usor animalic, probabil nota de mosc se deschide in acest fel pe mine... Are ingrediente de calitate decenta, dar nu este totusi cel mai rafinat parfum! Insa, la pretul bun pe care il are, merita a fi achizitionat, cat s-o mai gasi in productie. Cred ca m-ar tenta si pe mine o sticluta!
Siaj si persistenta moderate (desi este foarte dens)
Evaluare: 7,5/10

olga.stefan
olga.stefan

am făcut vara asta socată din flori proaspăt culese, cu lămâie, zahăr şi puţină drojdie: mirosul duce amărui de după fermentare, proaspăt şi parfumat, mi-a amintit de Dalissime, în care piersica şi caisa sunt mai degrabă lemnoase, reprezentate de sâmburii migdalaţi, iar florile au mustul acela al dogorii de peste zi. cu un dry down vanilat şi ambrat, îl găsesc o încântare foarte convenabilă ca preţ, frumoasă, ca obiect, şi destul de longevivă, ca licoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Salvador Dali Dalissime fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Salvador Dali Dalissime, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dalissime dupa Salvador Dali. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dalissime de Salvador Dali reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain My Insolence Joop! All About Eve Nina Ricci Nina Nina Ricci Nina L`Elixir Christian Dior Dior Addict Hermes 24 Faubourg Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir Amouage Fate for Women Kenzo Kenzo Amour Joop! Joop! Le Bain Lalique Lalique Le Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Amarige Sarah Jessica Parker Covet Kenzo Flower by Kenzo Thierry Mugler Alien Essence Absolue Jesus Del Pozo In Black Viktor&Rolf Spicebomb Montale Sweet Oriental Dream